Држач за салфетки многу лесно се прави со филц

Овој занает е многу едноставен за правење и ќе имате совршен држач за салфетки за украсување маса. Ако имате 5 лица на оброк, идеално е да направите 5 прстени за салфетки, за да бидат сите исти. На овој начин можете да ја декорирате масата на персонализиран начин и исто така, направена од самите вас!

Добрата работа кај овој занает што децата можат да ја направат совршено. Идеално, децата се над 6 години затоа што треба да користите ножици, но ако се помлади со вашиот надзор, тоа ќе биде повеќе од доволно. Не губете детали!

Потребни материјали за занаетчиството

  • 1 лист филц од бојата што ја сакате големина DINA-4
  • 1 ножици
  • 1 молив

Како се прави занаетчиството

Занаетот е многу лесен за правење и најдоброто нешто е што за 5 минути може да имате веќе направени прстени за салфетки. Земете ја ширината на листот со големина DINA-4 и нацртајте каков ќе биде прстенот за салфетка. Треба само да ја копирате формата што ви ја покажуваме на сликата подолу. Многу е важно да ги погледнете жлебовите на страните бидејќи е важно држачот на салфетката добро да се вклопи.

Потоа исечете ги и погледнете ги слотовите за исечоци, кои се со иста големина. Откако ќе ја имате, земете салфетка и ставете го прстенот за салфетка околу неа, така што ќе биде добро врзан. Едноставно треба да ставите еден слот еден над друг и да го соберете, тоа ќе биде толку елегантно!

Создадете многу убав ефект на пеперутка што ќе и даде посебен шмек на вашата маса, украсувајќи ја прекрасно за таа пригода. Ако не сакате да ја декорирате вашата трпеза, но ви се чини дека треба да направите обичен занает и ви се допаѓа, во секој случај можете да го направите тоа. На пример, ако сте поканети на вечера, можете да ги направите и подарете ги на домаќинот за да може да ги украсат своите салфетки со вашиот персонализиран допир.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.