Направи сам: Држач за салфетки со ролна тоалетна хартија

Држач за салфетки со ролна тоалетна хартија

Кога ги покануваме пријателите или луѓето да јадат дома, секогаш сакаме украсете ја нашата маса. Постојат многу работи за украсување на нашата маса, но тие се нешто скапи. Затоа, денес ви прикажуваме многу едноставен занает за да направите елегантни прстени за салфетки.

Овие прстени за салфетки тие се одлични за дајте елегантен или забавен допир на масата, според украсот што го правиме со него. Така, тие ќе бидат одлични за Божиќни забави или детски забави како што е Ноќта на вештерките, многу близу до овие датуми.

 

Материјали

 • 1 ролна тоалетна хартија.
 • 1 бел чаршав.
 • Молив.
 • Правило
 • Отпад од бела ткаенина.
 • Крпеница од тантела.
 • Мали лакови.
 • Силиконски.
 • Ножици
 • Лепак за лепак.

Proceso

Прво на сите ќе ја измериме ролната тоалетна хартија со владетелот. Measureе ги поминеме овие мерења на бел лист и ќе го исечеме. Ние ќе го залепиме ова на ролна хартија со лепак и ќе го исечеме вишокот.

Подоцна, овие мерки ќе ги донесеме и на бела ткаенина и ќе ја исечеме и, покрај тоа, ќе го залепиме на ролната со силикон.

Потоа, на рабовите на ролната за хартија, ќе се држиме со малку лепак или силиконски лента од тантела и оставете го да се исуши неколку минути.

Конечно, ќе залепиме со точка на силикон а мал лак од ткаенина на средина од ролната за хартија за поелегантен допир.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.