Носител на свеќи за Ноќта на вештерките во форма на мумија

Здраво на сите! Во овој занает ќе ви покажеме како да направите А. многу едноставен држач за свеќи за Ноќта на вештерките.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе треба да ги направиме нашите држачи за свеќи за Ноќта на вештерките

 • Стаклена тегла, без оглед на големината, можете да земете што имате дома, дури и неколку за да направите разни држачи за свеќи
 • Продажба
 • Очи за занаети, но може да направите очи со бел картон и црн картон
 • Пиштол за топол лепак
 • Мали камења за ставање на свеќата (по избор)
 • Свеќи

Рацете на занает

 1. Првото нешто е да се исчистат стаклените тегли добро, внатре и надвор. Точно е дека како однадвор ќе биде украсено ако остане лепак од етикетите на бродот, ништо не се случува.
 2. Ставивме малку силикон на дното на теглата и залепете го крајот на завојот, Од таму ќе го навиваме завојот малку по малку и ќе го поправаме со силиконски точки додека не ја покриеме теглата по наш вкус. Идеалот е оставете простор каде што може да се види стаклото и обидете се да не поминувате низ истото место со врзани очи многу пати од кога ќе се дозволи да сјае повеќе вртења на завој, помалку светло. За да добиеме добар резултат, мора поминете го завојот во различни насоки, не само од дното кон врвот.

 1. Кога ќе го имаме завојот по наш вкус, го криеме крајот и ајде да ги залепиме очите. За ова можеме да ги ставиме очите директно залепени на завојот. Друга опција е да се стави едното око под парче завој, така што да биде малку скриено или директно да се стави едното око. Можете да играте со нив за да и дадете карактер на нашата мумија, па дури и да направите неколку модели за да ги дистрибуирате низ куќата.

 1. Сега останува само да се стави свеќа внатре.

И подготвени!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.