Многу лесен држач за свеќи за рециклирање со конзерви и јогурт

држачи за свеќи кои рециклираат донулумузични лименки јогурт

Држачите на свеќи Тие се украсен елемент во сите домови кои даваат топлина на кој било агол кога ќе запали свеќа и даваат многу интимна атмосфера за релаксација. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова држачи за свеќи кои рециклираат конзерва и јогурт.

Материјали за правење на држачот за свеќи

 • Празна и чиста конзерва паштета, туна и сл ...
 • Празен и чист контејнер со јогурт во грчки стил
 • Тијарес
 • Лепак
 • Обоен филц
 • Лента или лак
 • Аквариумски камења
 • Starвезден удар
 • Сребрен сјај ева гума

Процес на правење држач за свеќи

 • Откако контејнерите ќе бидат празни и чисти, лепи ги едни над други. Имајте на ум дека треба да ги изберете оние што имаат слични површини за да можат совршено да се прилагодат на големината на држачот за свеќи.
 • Изберете лак на бојата што најмногу ви се допаѓа, Ја избрав азурната сина затоа што оди заедно со јогуртот и на крајот ќе биде многу добро.
 • Направете двоен јазол околу конзервата за да се скрие спојот и да се залепат долните краеви за да не се движат.
 • Потоа со запалка или горилник малку ги согорува рабовите за да се спречи кршење.

држач за свеќи за рециклирање

 • Сега ќе го направам тоа ставете го овој чувствуван цвет како украс и некои лисја. Ако сакате да научите како се прави цветниот филц, Го научив во претходното упатство КЛИКНИ ТУКА.
 • Откако ќе се стави со внимание, ќе биде толку убаво. Можете да го изберете цветот што ви се допаѓа најмногу, дури и да ставите повеќе од една од различни големини, лисја, итн.
 • За да ја завршите декорацијата, Toе лепам ева гумени starsвезди на неа од сребрен сјај за да му даде малку сјај на целината. Јас ги направив со мојата вежба за гума ева, но ако немате, можете да лепите што имате дома или starsвезди што се користат на Божиќ за кој било занает.

држач за свеќи за рециклирање

И досега резултатот од денешната работа, се надевам дека ви се допадна, ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи за да видам дека ви била корисна.

Ако сакате држачи за свеќи и сакате да научите уште една многу оригинална, Можете да го видите тука.

украсни свеќи мермери

Се гледаме на следниот занает. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.