Држач за стакло од стакло јогурт

Држач за стакло од стакло јогурт

Свеќите се елемент кој никогаш не може да недостасува во нашиот дом бидејќи освен што не осветлува кога светлото ќе згасне во зима, помага во посебни прилики меѓу loversубовниците да станат топли и романтично благодарение на неговата светлина.

Затоа, денес ви даваме идеја да ја користите како држачи за свеќи стаклени чаши со јогурт. На овој начин, можеме да ги искористиме и да направиме секакви додатоци или украси што ви се допаѓа, тие се многу практични и корисни.

Материјали

 • Чаши со јогурт.
 • Балони
 • Ножици
 • Свеќи.

Proceso

 1. Исчистете го стаклото добро јогурт.
 2. Исечете ја устата на балонот д воведете го ова преку дното на чашата.
 3. Исечете 2 до 3 балонски усти од различни бои.
 4. Ставете ги околу чашата јогурт по пат на украсување.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.