Виножито картон-приврзок

Картон Акции Виножито

ова другар обликуван како виножита Тоа ќе ги натера вашите агли да имаат детски допир. Ние сакаме да правиме вакви лесни занаети и да ги правиме да изгледаат убаво и шарено. Станува збор за приврзок изработен со обоен картон и дополнет со јажиња, капки дожд и монистра. Тоа е мала работа што можете да ја направите со деца и ќе го обожавате нејзиниот прекрасен резултат. Може да го погледнете нашето видео за демонстрација за да не изгубите детали за ниту еден чекор.

Материјалите што ги користев се:

 • Картон во боја А4 одговара на виножитото: црвена, портокалова, жолта, зелена, сина, индиго и виолетова.
 • Светлосина картонска картон
 • Спојувач
 • Памучни помпони
 • Yellowолта нишка за закачување на капки дожд
 • Декоративно жолто јаже за да се обеси структурата
 • Големи обоени монистра
 • Молив
 • Правило
 • Тијарес
 • Топол силикон и нејзиниот пиштол

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Ние го исекуваме картонот за да го направиме виножито ленти. Сите во принцип ќе имаат иста должина на мерките од А4 и 3 см ширина, потоа ги пресекуваме.

Втор чекор:

Ние ќе се сместиме на масата редоследот на картичките Според боите на виножитото Редоследот ќе биде од горе надолу: црвена, портокалова, жолта, зелена, сина, индиго и виолетова. Ние не ја допираме црвената лента и веќе ја означуваме портокаловата 2,5 см оддалечен од едниот крај. Следниот, кој е жолт, ќе има 2,5 см повеќе од претходниот и така натаму со сите бои.

Трет чекор:

Ги земаме сите картонски ленти по ред и се придружуваме на сите краеви еднострани. За да ги поправиме, ги спојуваме. Потоа ќе го сториме истото со другите краеви, ќе им се придружиме и ќе ги захефтуваме за да имаат фиксирана структура и во форма на виножито.

Четврти чекор:

На светло синиот картон ќе цртаме капка дожд висока околу 3 см. Ние го исечевме и го користиме како образец за да направиме уште 8 капки. Вкупно мора да имаме 9 и сите исечени. Секоја капка ќе го преклопиме на половина и ќе треба да формираме цел пад со три шаблони за пад. Ние ќе го залепиме секое лице на преклопениот дел со лицето на другата капка. Formе формираме пад со вкупно три капки. Но, пред да ја затвориме секоја капка со трите шаблони, ќе ставиме парче конец што ќе бидат деловите што висат од виножитото

Петти чекор:

На крајот од секоја нишка ќе поставиме мушка и остатокот од конецот ќе го поставиме на основата на виолетовата картичка. Haveе мора да обесиме три форми на конец со нивните соодветни капки. Волја вкупно три дупки, ја ставаме конецот во секоја од нив и јазол. Ги поставуваме на различни височини за да се вклопат подобро.

Картон Акции Виножито

Чекор шест:

Ние поставуваме и лепиме некои памуци на краевите на виножитото да симулира облаци. Ние се подготвуваме парче јаже што ќе го поставиме на врвот на конструкцијата, да ја обесиме.

Седми чекор:

Пред да го поставите јажето, додаваме три мониста за украсување, така што тие остануваат фиксирани, ние го јазлиме. Ние го ставаме јажето во средината на црвената лента и исто така го јазол. Вака би била структурата на виножитото, многу едноставна и оригинална.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.