Виси срце за Валентин

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме ова убаво виси срце за Денот на вineубените, Совршено е да ја украсите куќата за романтична вечера, но не е совршена само за овој датум, можете да ја користите за украсување на која било соба кога сакате, комбинирајќи неколку бои, па дури и неколку големини.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат да го направиме обесеното срце за Денот на в Valentубените

 • Картон, не е важна бојата бидејќи ќе биде основа на нашиот занает
 • Волна, предиво од маица или која било густа нишка што има одредена текстура.
 • Пиштол за топол лепак
 • Ножици, секач
 • Стринг или конец за да се обеси срцето

Рацете на занает

 1. Прво на сите, да го земеме картонот и нацртај срце големината што ја сакаме. Сè зависи од просторот каде што сакаме да го имаме подоцна.

 1. Ние го отсекуваме ова срце и цртаме внатреr друг со иста големина, обидувајќи се да има исто растојание од сите страни во однос на предното срце. Го отсековме ова срце за да го добиеме работ на фигурата во облик на срце.

 1. Ние го врзуваме јажето на горниот дел од срцето и ние зајакнуваме со топол силикон. Не е важно дали го гледате јазолот и силиконот затоа што ќе ги покриеме подоцна.

 1. Ставивме врел силикон на парче од срцето и го лепиме крајот на волната што ги избравме. Ние го навиваме околу срцето, удирајќи од време на време за да го обезбеди. Ние ќе се погрижиме да не оставиме простор каде што може да се види картонот и да го покриеме јазолскиот дел од виси јажето.

И подготвени! Останува само да ги обесиме нашите срца каде што сакаме и да додадеме онолку срца што сакаме, со различни бои, големини ... и да добиеме ефект на мобилен.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.