Духови чаши

Духови чаши

Само една недела до ноќта и забава за Ноќта на вештерките Денес ви претставуваме многу соодветна декорација за тоа. Плочињата и чашите или пластичните чаши за пиење се неопходни во секоја забава за Ноќта на вештерките, бидејќи со оваа едноставна декорација ќе му дадеме духовен допир.

Овие очила за духови се многу оригинални и исто така многу разноврсни во зависност од подлога што го ставаме во чашата. Како што можете да видите, со неколку едноставни украсни додатоци Можеме да ги искористиме пластичните материјали за да ја направиме Ноќта на вештерките многу повпечатлива.

Материјали

  • Пластични чаши или чаши.
  • Лепливи очи.
  • Црн траен маркер.

Proceso

Како еден лесен и едноставен занает Можете да го направите со најмалите во куќата за да ги направите дел од занаетот и забавата.

Само треба лепи ги очите во стаклена или пластична чаша и, покрај тоа, со црниот маркер, нацртај ја устата од нашиот дух, или кружен и обоен, малку овален, или само права линија. Овој украс е по ваш вкус.

Од друга страна, фил филџан е она што навистина ќе и даде значење на партијата. Затоа, ви предлагам домашна крема, пудинг од ориз со слој мелени орео колачиња. Можете исто така да го обоите пијалокот за да го направите пореален, на пример, во зелена боја, така што ќе личи на запаметениот и типичен Франкеистеин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.