ЕВА вонземски чувари на стапалата

Покрај тоа што е лесен за правење, овој занает обично е доста популарен затоа што е чувар на белешки каде што можете да оставите специјални белешки за оние луѓе за кои толку многу се грижите и кои ги гледаат случајно. Тоа е многу лесен занает и децата над 6 години ќе можат да го прават совршено следејќи неколку упатства.

Времето за вршење на занаетчиството е релативно кратко бидејќи не е потребно повеќе од 10-15 минути за да се заврши. Не пропуштајте што ви треба и како да направите занает за што разговараме подолу.

Што ви треба за да го направите занаетот

 • 3 листови гума ЕВА (1 сина, 1 бела и една зелена)
 • 1 шише специјален лепак за гума ЕВА
 • 1 ножици
 • 1 црн маркер
 • 1 молив

Како се прави занаетчиството

Првото нешто што ќе треба да направите е да ги нацртате деловите за да формирате вонземјанска нотагарда.. За оваа пригода го направивме лицето на вонземјанинот. Прво ќе мора да ги нацртате формата и очите како што гледате на сликите. За лицето е важно да го направите тоа во две различни пена гума, за подоцна да има простор за чување на белешките.

Затоа прво нацртајте го предниот, а потоа и задниот дел како што гледате на сликите. Исечете ги сите делови и кога ќе ги исечете, насликајте ја внатрешноста на белото око на вонземјанинот во црно и нацртајте го носот, сето ова со маркерот.

Лепак на очите и сите делови на вонземјанинот и почекајте да се исуши. Откако ќе се исуши, ќе ја имате бележничката подготвена за употреба. Како што можете да видите на сликите, неговата употреба е многу едноставна бидејќи треба да исечете само мала лента хартија и напишете внатре што сакате за таа посебна личност на која сакате да и дадете.

Toе го сакаш тоа! 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.