ЕВА гумена кутија за моливи во форма на ирваси за Божиќ

гума-ева-случај-за-Божиќ-во-форма-на-ирвас-донулумузик

Божиќ доаѓа и не можеме да пропуштиме никакви додатоци, и дома и на училиште. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова Кутија за ева гума во форма на ирваси за да можете да ги зачувате вашите бои, моливи или материјали на многу забавен и оригинален начин.

Материјали за изработка на случајот Божиќни ирваси

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари
 • Помпони
 • Постојани маркери
 • Бела боја и шило
 • Руменило и памук
 • Декоративна лента
 • Патент
 • Владетел и молив

Процес да се направи случај Божиќни ирваси

 • За почеток Земете патент и измерете го. Во однос на таа мерка, рecorta правоаголник од ева гума. Мојот, конкретно, има димензии 18 х 28 сантиметри.
 • Лепак ева гума на патент од едниот крај многу внимателно за да може да се отвори подоцна, не можете да ги фатите „забите“.
 • Свртете се на работа и сторете го истото за другата страна, водејќи сметка претходно објаснетото да не се случи.
 • Откако ќе се залепат двата дела, преклопете го парчето ева гума оставајќи го патентот на врвот. Поминете ја раката така што ева гумата е во таа позиција.
 • Напишете ги краевите на патентот низ страни и лепете ги страните заедно, така што куќиштето е затворено.
 • Ова ќе биде структурата на нашиот случај, сега ќе ја украсиме нашата работа.

случај-ирваси-Божиќ-гума-ева-1

гума-случај-ева-ирваси-Божиќ-2

Ние го красат Божиќниот случај со ирваси

 • Исечете две парчиња во форма на солза што ќе бидат уши и уште две како што гледате на сликата што ќе биде роговите на ирвасите. Тие не мора да бидат совршено исти, бидејќи ќе биде многу убаво.
 • Залепете ги роговите на врвот на главата и на врвот парче украсна лента. Исечете го она што останува од страните.
 • Тогаш лепи ги ушите на ирвасите, потпрени нагоре.
 • Со удар со кругови со две големини ќе формирам очите со црно-бела ева гума.
 • За да се формира Муцката Toе исечам овал во бојата на кожата, прилагодувајќи се на големината на случајот. Потоа ќе го залепам на лицето на ирвасите.
 • Сега, на ред е лепи ги очите и помпон што ќе биде носот.
 • Уста Toе го нацртам со црн постојан маркер.
 • Користете ја сенката за очи и руменилото за да сликате образите на ирвасите.
 • Goingе завршам со украсување на нашиот занает цвеќиња направени со ева гумен удар на украсената лента. Подоцна, ќе направам додадете светлосни точки во очите и образите со бела акрилна боја и шил. За крај, ќе те направам јазичиња со црн маркер.

гума-случај-ева-ирваси-Божиќ-3 гума-случај-ева-ирваси-Божиќ-4 ирваси-Божиќ-случај-5 ирваси-Божиќ-случај-6 ирваси-Божиќ-случај-7

Ние го завршивме нашето подарок кутија во форма на ирваси за Божиќ. Сега треба да ги ставиме моливите, боите или кој било материјал што можеме да го смислиме.

Се гледаме на следниот занает. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.