Цвеќиња од гума Ева

цвеќе од пена гума ева

Вие би сакале да направите цвеќиња од гума ева? Денес ви ги донесувам овие маргаритки од ева или гума. Цветовите станаа неопходен ресурс за украсување на кој било наш занает.

Тие се еден допир на радост и боја за секоја работа што ја работиме во овој брак и слично дополнување на многу други проекти.

Ви ја предлагам оваа идеја за цвеќиња од гума ева, што е толку забавно да се користи како привезок, украс за нараквици, приврзок или дајте го последниот допир на друга работа што размислувате да ја направите или подарок.

Материјали за правење цвеќиња од гума ева

материјали ева пенести гумени маргаритки

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Постојани црвено-црни маркери
 • Сенка за очи или руменило и памук
 • Подвижни очи
Поврзана статија:
Гумен кловн Ева за украсување на забави за деца

Процес на правење цвеќиња од гума ева

Со помош на владетелот, исечете ги сите ленти со мерењата што ви ги покажувам подолу. Запомнете дека можете изберете бои дека најмногу ви се допаѓа за оваа работа и комбинирајте ги како што сакате.

цвеќе од пена гума ева

Залепете од највисоко до најниско лентите што многу внимателно ги исековме за да бидат добро порамнети.

гумени цвеќиња ева пенливи маргаритки

сторете го истото со преостанатите ленти.

упатство за правење цвеќиња од ева пенести маргаритки

Лепете ги лентите навнатре, овој пат, од најмало до најголемо и ќе биде како на фотографијата. Бидете внимателни, така што сите краеви се совпаѓаат и се вклопуваат многу добро.

Направи сам ева пенеста гума цвеќиња маргаритки

Направете го истото со сите парчиња, на крајот ќе треба да ги имаме 6 еднакви структури.

гумени цвеќиња ева пенливи маргаритки

Залепете едно парче на друго од страна, така и со сите. кога ќе стигнеш до последното парче, Залепете го со првиот за да можете да го затворите цветот.

гумени цвеќиња ева пенливи маргаритки

гумени цвеќиња ева пенливи маргаритки

Исечете круг и две лисја што ќе ни помогне да го завршиме нашиот цвет од гума ева.

гумени цвеќиња ева пенливи маргаритки

Залепете го кругот во центарот на цветот и лисјата од дното така што тие се како на фотографијата.

гумени цвеќиња ева пенливи маргаритки

Украсете го лицето на цветот.  Јас го направив тоа со две подвижни очи, нос, трепки, руменило и насмевка, но вие можете да го креирате дизајнот што најмногу ви се допаѓа.

гумени цвеќиња ева процес маргаритки

Завршивме анимирана гума ева маргарита. Како? За што ќе го користите? Јас ги сакам за приврзоци за клучеви, ранци или дури и да украси некои кутија или картичка.

Ако сакаш цвеќиња од гума ева, Ве поканувам да ги видите овие рози, тие се исто толку лесни и убави се.

ева или пенести гумени рози

Се гледаме на следното упатство. Ако ги правите овие занаети, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Поврзана статија:
Брош за медицинска сестра со гума ева

Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мартен dijo

  Дали е убава !! каква големина останува на крајот?

 2.   Ангели dijo

  Ливчињата не се вклопуваат добро?

 3.   шејлат гурра dijo

  Ја сакам вашата занаетчиска работа