Направи сам - Тетратка за еднорог СО МАТЕРИ - Чекор по чекор

Во ова туториал Јас ве учам да создадете еден еднорог тетратка, и ќе биде полесно отколку што се чини затоа што те оставам обрасци за да можете да ги копирате или печатите и сами да ја декорирате тетратката.

Материјали

Да го сториме тоа еднорог тетратка ќе ви треба следново материјали:

 • Тетратка
 • Ева гума
 • Шило
 • Тијарес
 • Чувствувани пенкала
 • Бела акрилна боја
 • Силикона
 • Модел на цртежот на еднорог што ви го оставам подолу

Чекор по чекор

Да почнеме со расклопување на тетратка, на овој начин можеме да работиме подобро. Тргнете го прстени или спирала, и одделете ги листовите, чувајќи ги тестенини на тетратката за да може да ги покрие. Аплицирај силиконски на капаците и лепете ја аквамаринската пена на нив. Исечете го вишокот со ножици.

За да можете повторно да ја вметнете спиралата на тетратката кога ќе завршите, направете ја дупки со шил.

Следно ќе го користиме растенија. Мора да го поделите на различни делови од unicornio, и за да ви ги направам работите уште полесни, ве оставам на обрасци исто така на секој посебен дел. Треба само да го копирате и отпечатите во саканата големина, што ќе зависи од големината на тетратката.

Исечете ги сите парчиња и обележете ги со шило на гома ева. За лице и коса користам бела гума ева, за очи црна боја и за рог розова боја, мојата е сјајна и перфорирана, што му дава поспецијален допир. Исечете го секој дел во пената.

Ние ќе додадеме волумен y детали, оцртувајте го лицето на еднорогот со а маркер пенкало сив, а потоа истријте го тој дел со гумена пена за да го замаглите. Обојте го делот од косата со многу различни нијанси, повторно заматете ја и прецртајте ја целата контура со црн маркер. За рогот користете потемен розов тон и заматете го исто така, и за да го завршите користете го црн маркер за да ги креирате линиите што ги гледате во моделот.

 

Залепете ги сите делови на тетратката со силикон и завршете ги деталите нацртајте го носот и уши како што гледате во моделот, и за очи нанесете две мали бели точки со акрилна боја за да симулирате брилијантно.

За да завршите, заменете ги листовите и спиралата за да се приклучите на тетратката, и ќе го имате своето еднорог тетратка за да ја осветлите вашата работна маса и вашите белешки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.