Еднорозна торба за украсување забави со слатки

Еднорозите Тие се многу модерни во последно време и можеме да ги користиме за многу занаети или намени. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова еднорог торба за прослава на забави и искористете го за да ја ставите вашата покана, слатки или што и да ви падне на ум. Е многу лесно да се направи и на неколку чекори можете да ги изненадите пријателите.

Материјали за правење торба еднорог

 • Бели фолии
 • Тијарес
 • Лепак
 • Обоена ева гума
 • Некој кружен предмет или компас
 • Постојани маркери
 • Златна ева гума
 • Сенка за очи и стап
Поврзана статија:
Како да украсите чаша за забава

Постапка за правење торба еднорог

Првото нешто што ви треба е а бело фолио, од нормалните, од оние што ги користиме за печатачот.

 • Создадете мали јазичиња на десната страна и на дното на околу еден сантиметар.
 • Преклопете го листот на половина и проверете дали рабовите добро се совпаѓаат.
 • Ставете малку лепак на јазичињата и затворете го пликот.

 • Исечете рамнокрак триаголник во златен сјај ева гума, што ќе биде рогот на нашиот еднорог и залепете го во пликот.
 • После тоа, ќе формирам уши, отсекување на две бели парчиња и две помали парчиња што ќе бидат во внатрешноста на ушите.
 • Залепете го розовиот дел на врвот на белото, оставајќи мала дупка на дното за да можете да ги лепите ушите во внатрешноста на пликот.

 • Сега ќе направам некои рози тоа ќе ја украси главата на еднорогот. Тие се многу лесни.
 • Исечете круг со помош на кружен предмет, јас ја искористив мојата ролна леплива лента.
 • Направете спирала со ножиците околу кругот.
 • Се тркалаат од крајот до почетокот и ќе ја добиете розата, не заборавајте да ставите малку лепак на крајот за да не се отвори и да се распадне. Makeе направам 3 различни рози.
 • Исто така, ќе исечам на зелена ева гума некои лисја.

Ние го красат уникатот

 • И тогаш ќе украсам еднорог чело наизменични цвеќиња и лисја.

 • Со постојан црн маркер ќе направам очите кон еднорогот, а потоа и трепките.
 • За да му дадам завршница, ќе му дадам руж со сенка за очи и стап

Подготвени, веќе ги имаме нашите еднорог плик или торба да бидеме супер оригинални на нашите забави.

И, ако сакате еднорози, ви ги оставам овие други идеи кои сигурно ќе ги сакате.

Поврзана статија:
Централно парче за детска забава

Ова пенкало Совршено е да ја декорирате вашата работна маса и да ја наполните со моливи во боја.

Со оваа кутија за накит вашата спална соба ќе биде одлична, не заборавајте да погледнете чекор по чекор.

Се гледаме на следната идеја. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)