Едноставен замок со ролни за тоалетна хартија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме а едноставен замок со ролни за тоалетна хартија. Овој занает служи како основа за правење замоци на многу начини, со повеќе или помалку кули и повеќе или помалку висина. Значи откако ќе знаете како да го направите тоа, можете да ја искористите вашата имагинација за да создадете свој дизајн.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот замок со ролни за тоалетна хартија

 • Тоалетни хартиени ролни, по еден за секоја област на замокот (зграда, кули ...)
 • Црн маркер
 • Тијарес

Рацете на занает

 1. Можеме да сториме кули од различна висина со сечење ролни хартија хигиенски на различни мерки. За да ги завршиме овие кули, ќе направиме парчиња на еден од краевите оставајќи мали плоштади како борбени борби карактеристики на замоците. Овие кули може да ги покриете и со картонски шишарки или секоја кула на различен начин. Може да сликате со обележувачи или темпери секој дел од замокот.

 1. На ролна хартија цртаме врата што ќе биде основата на замокот. Ние украсуваме со прозорци, решетки и што и да ми текне за да му дадеме изглед на замок. За поголеми замоци можеме да лепиме три или четири ролни за да ја формираме основата.

 1. Не ви треба лепак за да ги споите различните парчиња. Ние ќе го сториме тоа две парчиња во основната ролна за да се направи прирабница каде што ќе ги собереме кулите.
 2. Ние се приклучуваме на кулите, ставајќи ги во јазичињата сè додека не го составиме целиот замок по наш вкус.

 1. Може да ретушираме повеќе детали откако ќе се составиме, дури и да го залепиме основниот ролна на платформа направена со картон каде што можеме да нацртаме трева, јама, мост ...

И така, можеме да имаме совршен замок да го направиме со најмалите во куќата, додавајќи повеќе или помалку тешкотии во зависност од нивната возраст.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает за да поминете забавно попладне со најмалите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.