Едноставни рози со хартија, одлични за украсување

Едноставна роза со хартија

Понекогаш ни се случува кога при завиткување на подарок да ни треба необичниот адорно да му даде повеќе шик, весел и забавен допир. Покрај тоа, со овој украс, тоа е нешто попривлечно и впечатливо.

Трудот е а многу корисен материјал кога правиме занает, бидејќи тој е достапен и можеме да рециклираме многу остатоци за друг нов занает. 

Материјали

  • Фолио или карти во боја.
  • Ножици
  • Молив.
  • Лепак

Proceso

Едноставна роза со хартија

Прво на сите, за да ги направиме овие едноставни рози од хартија, ќе цртаме со молив а спирала што ја покрива целата хартија. Големината на розите ќе варира во зависност од големината на хартијата што ќе ја избереме.

Потоа, со помош на ножиците, ќе сечеме по линијата што претходно го нацртавме без да одиме премногу далеку до работ.

Потоа, ќе ја навиваме лентата што дојде однадвор кон внатре, за да се даде повеќе привлечен и поголем кредибилитет на занаетот.

Конечно кога ќе влеземе внатре ќе лепиме со лепак или стапче за лепило и притиснете малку, за да се залепи добро.

Повеќе информации - Централно парче есенска роза

Извор - Виножито во Аргентина


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.