Како да направите фенси новогодишни украси

Божиќни украси

Во ова туториал Јас те учам да правиш елегантни божиќни украси, со а нордиски стил што е многу модерно и златни допири многу меки што секогаш изгледаат добро на овие датуми.

Материјали

Да се ​​направи елегантни божиќни украси ќе ви треба следново материјали:

 • Глина за сушење на воздухот
 • Ролер
 • Текстуризатори
 • Секач за колачиња
 • Чепкалка за заби
 • Јаже од јута
 • Златна боја

Чекор по чекор

Да се ​​создаде елегантни божиќни украси прво мора да започнете со измазнете ја глината. Превртете го додека не добиете лист дебел околу 5 милиметри.

глина

Кога имате глина многу мазна, обележете ја со текстуризатори. Треба само да ги поставите на едната страна од глината и да се превртите над неа. Текстурата ќе биде обележана.

текстуризатори

текстури

Исечете ги круговите со машина за колачиња. Ставете го на глината така што половина од текстурата и половина од мазната се наоѓаат во кругот. Притиснете и ослободете.

секач

Со чепкалка за заби можете да го направите тоа дупка со дупка да влезе во јаже од јута и да може да ги обесува украсите.

дупка со дупка

Да им даде на златен допир земи си златна металик боја и натопи ги врвовите на прстите во неа. Бришење Прстите малку меѓу себе, така што бојата се шири врз нив и на овој начин отстранете го вишокот. Не треба да остане многу затоа што во спротивно ќе влезе во дупките на текстурите, а она што го сакаме е да остане само за олеснување и жлебовите да останат бели. Нежно тријте ги прстите со бојата над кружниот круг.

pintar

Како што гледате, можете да го направите со различни интензитети. Колку повеќе пати ќе трчате со прстите со боја, толку поинтензивна ќе биде златната нијанса.

насликани

Кога бојата се исуши, можете да ја врзете јаже од јута, и ќе имате подготвени украси за закачување.

јаже

И ова е резултат. Вашите украси поставете ги на елката, на вратата, на венец, на прозорецот ...

глина орнаменти

И, ако сакате да направите своја елка, не пропуштајте ги овие идеи:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.