Етикети или ознаки за scrapbooking

ознаки етикети scrapbooking donlumusical

Резервирање Стана техника што широко ја користат илјадници луѓе кои прават занаети. Во овој пост ве учам како да направите ознаки или етикети да ги украсувате вашите проекти на ефтин начин и материјали за рециклирање што ги имаме дома.

Со оваа идеја можеме да искористиме многу парчиња или остатоци од картон и други материјали што останале од други дела и со тоа да им дадеме декоративна употреба.

Материјали за изработка на етикетите

 • Картон во боја
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак или силиконски пиштол
 • Украсена лента или лента за миење
 • Ева гумени перфоратори за цвеќиња, кругови ...

Процес на елаборација

Исечете правоаголници од картон во боја што најмногу ви се допаѓа. Рудничка мерка 10,5 7 x cm, но можете да ги прилагодите на големината што ви треба.

ознаки за scrapbooking ознаки

Со помош на а дупчење на дупки направете еден на врвот како што се појавува на сликата.

ознаки за scrapbooking ознаки

Исечете ги аглите За да му дадете изглед на етикета, можете да користите и какви било ножици со други форми. Јас се одлучив за овој дизајн.

ознаки за scrapbooking ознаки

Лепак парче лента за перење во позиција на картичката што најмногу ви се допаѓа, исправена, искривена, хоризонтална, вертикална ...

ознаки за scrapbooking ознаки

Исечете го она што останува и со маркер може да се направи а дизајн како мојата, некои гранки на растение.

ознаки за scrapbooking ознаки

За да го завршам овој модел лепи цвеќе направени со пурпурна ева гума и перфоратори. Одам да ставете парче конец двојно за да можеме да ја поставиме ознаката на подарокот или проектот што го правиме.

ознаки за scrapbooking ознаки

И ова нема ограничувања, можете да направите онолку модели колку што сакате играјќи со бои и форми. Јас ги предлагам овие три примери, но сигурно со вашата фантазија ќе направите и други многу убави.

Ако ја работите оваа работа, би сакал да ја видам. Можете да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

ознаки етикети scrapbooking donlumusical

До следната идеја! Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.