Засадувач украсен со јажиња

 

Здраво на сите! Сега кога пристигна убавото време, време е да ги украсите терасите, па денес ние ќе направиме жардиниера украсена со јажиња од различна големина. 

Дали сакате да знаете како можете да ги направите и да ги украсите вашата тераса или балкон?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот жардиниер со јажиња

 • Stици со различна големина
 • Садови од пластика или метал. Во овој случај, ние ќе украсиме метална што има стапало, но можете да декорирате било каков вид на саден сад.
 • Пиштол за топол лепак
 • Тијарес

Рацете на рачноста

 1. Првото нешто што ќе направиме е одделете го жардиниерот од штандот. Треба да земете предвид во кој момент багажникот лежи на ногата за да украсувате со јаже само до таа точка за да не спречите добро поставување на двата дела.
 2. Potе го завиткаме садот со не многу дебело јаже до ознаката што сме ги утврдиле порано. Секој малку ќе го поправиме со топол силикон.

 1. Ги собираме двете парчиња на саден сад. Ние го ставаме нашето растение со неговиот пластичен сад внатре во металното тенџере. Ако ова пластично тенџере е одоздола и не е видливо, ќе завршиме, но ако видите ќе направиме плетенка со дебело јаже. Ние ќе го направиме тесно и ќе го прицврстиме околу работ на пластичниот багажник со јазол што ги поврзува двата краја.

 1. Можеме да го исечеме вишокот или да додадеме топчиња или фигури кои ги красат обесените јажиња.

И подготвени! Сега можеме да ја украсиме нашата тераса за добро време со оваа прекрасна жардиниера.

Можеби ве интересираат овие занаети за вашиот балкон:

Се надевам дека ќе се расположите и ќе ги направите овие занаети за да ги искористите тие летни агли на куќата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.