Садилка за виножито

шарен жардиниер

Саксии и саксии тие се високо декоративни елементи во една куќа. Во денешниот пост ќе ви покажам како да го направите овој модел што ќе ја наполни вашата куќа и аголот каде што ќе го поставите со боја.

Материјали за правење на саден сад.

 • Празен сад може да биде пластичен или керамички.
 • Врски за коса или скрипти.
 • Некои растенија можат да бидат вештачки или природни.
 • Цвеќиња или инсекти за украсување.

Изработка на обоен саксија.

 • Изберете ги боите на лентите за коса што најмногу ви се допаѓаат пред да ги ставите во тенџерето.
 • Одете постепено поставувајќи ги гумите обидувајќи се да ги направите прави и без никакви брчки.
 • Ги избрав боите на виножитото, но вие можете да изберете комбинација што најмногу одговара на вашиот дом.
 • Откако ќе се постават сите гумени, само треба да го избереме последниот допир.

шарен жардиниер

 • За да го завршите нашиот жардиниер, треба само да поставите украс. Може да биде било што, цвет, инсект, кукла или што и да имате дома.
 • Предлагам два модела: едниот со сончоглед и другиот со оса.
 • За да ја завршите нашата креација, ставете природна или вештачка саксија и ставете ја на аголот од куќата што најмногу ви се допаѓа. Можете да создадете многу модели и да се промените ако се заморите од гумените бои и да создадете друг тотално различен модел.

шарен жардиниер

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна. Ако го сторите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следната идеја.

Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.