Facesивотински лица од оригами, совршени за да започнат да прават фигури

 

Здраво на сите! Во денешната статија ќе ви покажеме како да направите едноставни фигури од оригами. Во овој случај тоа е лицето на разни животни, едноставен и забавен начин да се започне во светот на фигурите од хартија. Тоа е совршен начин да се забавувате и да вежбате ум и раце.

Дали сакате да знаете кои се овие бројки?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме овие фигури на оригами:

  • Хартија за оригами или оригами, или обична хартија, се додека не е премногу густа.
  • Обележувач за да ги направите деталите на лицата како што се очите.

Оригами Слика 1: Лице на куче

Можете да видите како да ја направите оваа бројка чекор по чекор, гледајќи ја следнава врска на занаетот: Лесно лице за куче Оригами

Оригами Слика 2: Лице на мачка

Можете да видите како да ја направите оваа бројка чекор по чекор, гледајќи ја следнава врска на занаетот: Лице од мачка оригами

Оригами Слика 3: Лице со лисица

Можете да видите како да ја направите оваа бројка чекор по чекор, гледајќи ја следнава врска на занаетот: Лесно лице Оригами Фокс

Оригами Слика 4: Свинско лице

Можете да видите како да ја направите оваа бројка чекор по чекор, гледајќи ја следнава врска на занаетот: Лесно лице од свиња оригами

Оригами Слика 5: Лице на слон

Можете да видите како да ја направите оваа бројка чекор по чекор, гледајќи ја следнава врска на занаетот: Оригами лице од слон

Оригами Слика 6: Коала лице

Можете да видите како да ја направите оваа бројка чекор по чекор, гледајќи ја следнава врска на занаетот: Лесно лице од оригами коала

Оригами Слика 7: Зајачко лице

Можете да видите како да ја направите оваа бројка чекор по чекор, гледајќи ја следнава врска на занаетот: Оригами зајачко лице

И подготвени! Веќе имате неколку идеи за фигури што треба да ги започнете во светот на оригами.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.