Цвеќе од жица и лак за нокти

цвет

Пред некое време видов ваков вид цвеќиња од гума ева направени со жица и лак на Интернет и вистината е дека навистина сакав да се обидам да ги направам. И тука го имате резултатот.

Тие се многу оригинални цвеќиња за украсување и со вежба стануваат сè поубави. Друга опција е да ги користите за правење шноли, во лушпи, во шноли или како ленти за на глава.. Ако малку пребарувате на „Слики на Google“, сигурно ќе најдете навистина изненадувачки идеи.

Материјали

  1. Лак за нокти бојата што сакаме да ја имаат ливчињата.
  2. Wireица од алуминиум.
  3. Машини.
  4. Картон за да не не дамка

Proceso

цвет1 (копија)

За почеток, ќе ги поставиме материјалите на картонот за да не ја извалкаме облеката. Подоцна, ќе ги земеме клештите и ќе започнеме да ја обликуваме жицата. За да го обликуваме во венчелистче, сè што треба да сториме е да ја свртиме жицата околу себе. Ние ќе ја повториме оваа акција за да ги направиме остатокот од цветните ливчиња.

цвет2 (копија)

Важно е штом ги имаме направено сите ливчиња од цветот, го поправаме крајот што останува од првиот ливче со крајот што останува од последниот ливче. За да го сториме тоа, сè што треба да сториме е да ги испреплетуваме.

цвет3 (копија)

После ќе ги обезбедиме ливчињата со вртење наоколу Во основата, исто така, можеме да го прескокнеме овој чекор и да ги оставиме како што беа. Претпочитавме да ги поправаме за да му дадеме поголем отпор на цветот.

Откако добро ќе ги направиме цветните ливчиња, ќе одиме насликајте ги ливчињата со лак. Сè што треба да сториме е да ја истргнеме четката за лак по должината на внатрешниот раб на ливчето со многу боја и потоа да се обидеме да создадеме филм со истегнување на бојата околу ливчето. Малку е незгодно првиот пат кога ќе го направите тоа, но после тоа, навистина е лесно.

 

Се надевам дека ви се допадна и До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.