Како лесно да направите ламба со жици

Како да направите ламба со жици

Дали некогаш сте виделе жична ламба кај некого што го познавате или купувате порано? Дали исто така би сакале да имате? Дали сакате да можете да одлучите за нејзината големина и боја? Денес ќе ви покажам како да направите жична ламба на наједноставен и најбрз начин. Покрај тоа, можете да видите колку е лесно да го прилагодите. И најдобро од сите, резултатот. Toе го сакаш тоа!

Занаети со конци и жици

Материјали

 • Hilo
 • Бел лепак
 • Боја (опционално)
 • Балон (по можност)
 • Тијарес
 • Четка

Proceso

Идеи да направите своја ламба за дизајн

 1. Надувајте го балонот и врзете го првиот дел во форма на круг со јазол. На овој начин, можете да започнете да ја навивате конецот околу балонот на неправилен начин, без тој да избега. Покрај тоа, таа ќе послужи како основа за крај на процесот.
 2. По неколку вртења на конецот, по вкус, завршете го сечењето и правејќи мал јазол. Потоа пресечете го вишокот, како што го покажувам на сликата.

Како да направите ламба од конци и занаети

 1. Измешајте вода и бел лепак во мало тенџере, половина и половина е доволно. Со четката, еднаш добро измешана, можете да поминете низ секој агол.
 2. Брза патека, ако имате пластична чинија при рака, тоа е да го поставите лепилото што го направивме на неа. Со мешање на балонот на неговата површина, процесот станува многу брз!
 3. Да остави да се исуши И не ви остануваат никакви грди капки, искористете го малото тенџере каде што ја направивме смесата. Ставете го балонот со врвот надолуКако и да е, ќе ја пресечеме таа област.

Како да направите убава занаетчиска ламба

 1. Земете ги ножиците, и исечете! Во мојот случај, ја зедов како референца основата со која почнавме да ја поминуваме конецот. На овој начин, веќе имам нацртана линија и тоа gives дава јачина на ламбата.
 2. Можете да видите дека парчињата не биле направени само таму каде што поминал конецот. Tasteе има вкус, но близу до него.

И тоа е тоа! Можете да направите две и да имате неколку ноќни ламби, голема и гломазна за соба или што и да видите. Ако не ви се допаѓа бојата, откако ќе се исуши и исечете, можете да ја насликате без проблем. Можете да се совпаѓате насекаде!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.