Clubsонглер-клубови со рециклирани материјали

Jugонглирање со маки

На повеќето од децата го сакаат циркусотИ животните и акробатите, покрај тоа, некои сонуваат да можат да го сторат истото како и тие. Тоа е, покажете се како одличен акробат или жонглер со материјали како што се топки, палки, огнени распрскувачи итн.

Затоа, за деца кои сакаат циркус, баравме многу кул клубови за жонглери. Така, можете да вежбате да бидете одлични жонглери со чекани направени од рециклирани материјали.

Материјали

 • 2 метли.
 • 3 пластични шишиња од 1л.
 • Изолациона лента во боја.
 • Опашка на столар.

Proceso

 1. Исечете ги метлите на иста должина.
 2. Ставете го стапот во шишето и залепете го.
 3. Поставете го приклучок од шишето на надворешниот крај на стапот за џогер.
 4. Линија и шишето, капачето и спојот со електрична лента од саканата боја.

Повеќе информации - Рециклирани шишиња за украсување на домот

Извор - Yellowолта, зелена и сина боја


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.