Забавно вилинско коњче што треба да го правите со деца

Овој занает е многу едноставен да се прави со деца и тие ќе сакаат да го прават тоа. Покрај тоа колку е лесно, можете да играте и со вашиот занает. тие ќе почувствуваат големо задоволство што го направиле овој занает. Деца над 6 години можат да го сторат тоа со едноставни упатства, но за најмалите ќе им треба вашата помош за да го сторат тоа правилно.

Покрај тоа, исто така е позитивно затоа што ви требаат малку материјали за да го направите тоа и резултатот не е само привлечен, туку и многу забавен. Не пропуштајте повеќе детали и фатете се за работа!

Што ти треба за занаетчиството

 • 2 подвижни очи
 • 1 дрвена или пластична алишта
 • Лента за миење
 • 4 чистач за цевки
 • Бел лепак

Како се прави занаетчиството

За да го направите занаетот, прво треба да ги земете пинцетите и боите од касетата што ви се допаѓа најмногу. Можете да ги залепите со лепак во случај да не се лепат или ако е самолеплив може полесно да ги залепите. Тоа е добар начин за украсување на дебеломер без потреба од дополнителни материјали како што се боја или четки.

Откако ќе го имате украсениот клип, земете ги подвижните очи и со малку лепак залепете ги на вистинското место како што гледате на клипот. Ако се самолепливи, можете да ги залепите без потреба од лепак. Откако ќе стигнете до оваа точка, тогаш само треба да ставите средства за чистење на цевките.

Земете чистач за цевки и преклопете го како што гледате на сликата. Тогаш ќе мора да го ставите во стегачот. Отворете го стегачот и затворете го за да видите како изгледа подобро. Откако ќе знаете како да го облечете, преклопете ги трите средства за чистење цевки на ист начин и ставете ги во стегачот. За да го направите ова, отворете го стегачот и ставете ги средства за чистење на цевките на место и затворете го стегачот така што тие се добро прицврстени. Веќе ќе ја забавувате вилинската кора со деца и тие можат да си играат со тоа и да си поминат убаво со трчањето на нивните фантазии!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.