Забавни самоделки

костер (копија)

Уморни сте од решетката на масата со лименки и очила? Дали сте уморни од вашата маса да се валка со вино поради капките што течат низ чашата? Па, тогаш, не размислувај за тоа и земи си малку смешно подморници Направи сам, уникатен, направен од себе.

Во овој пост, ќе ви дадеме идеја да се забавувате подножје со триаголници кои бараат геометриски стилНо, можете да излезете со илјадници форми и стилови што ќе им дадат личност на вашите маси.

материјал

 1. Обоен филц.
 2. на пиштол за запечатување на топлина на силициум.
 3. Некои ножици.
 4. Un пенкало или молив.
 5. Un кружен сад малку поголема од кригла за да се направи основата на подмачкувачот.

Proceso

костер 1 (копија)

Тркалезната чинија што ќе ја користиме како основа за подножјето ќе ја поставиме на ева гумата и со пенкалото ќе ги обележиме круговите. После ќе ги исечеме што е можно посовршени. Друг начин да се направат круговите е со неколку машини за сечење хартија кои станаа модерни во последно време меѓу обожавателите на бележници, ако имате може да го искористите и за да ги направите основите, да, сигурно не го сечат осетот и мора да ја направите основата со гума ЕВА.

костер 2 (копија)

Тогаш Drawе нацртаме триаголник во друга боја на филц и ќе го исечеме. Овој триаголник ќе го искористиме како основа за да ги исечеме останатите триаголници што ќе ги носи нашиот подмачкувач. Избравме розова и сина боја за да направиме триаголници за бродовите.

костер 3 (копија)

Конечно, само ќе треба да ги закачиме триаголниците на основата на филц со силиконски пиштол за заптивање. Можеме да ги поставиме како што гледаме на фотографијата или расфрлани без никаков вид симетрија, тоа ќе зависи од тоа како сакаме да ги направиме.

До следната самодоверба! и ако ви се допадна, споделете на вашите социјални мрежи и коментирајте.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.