Завеса украсена со помпони

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да украсите завеса украсена со помпони. Тоа е едноставен начин да ги обоиме нашите завеси за да го поздравиме убавото време. Исто така, ќе го обновиме украсот на која било просторија на многу едноставен начин.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ги украсиме нашите завеси со помпони

 • Не премногу густа волна, така што помпоните не се премногу големи. Изберете онолку бои колку што сакате.
 • Тијарес
 • Вилушка
 • Игла

Рацете на занает

 1. Првото нешто што ќе направиме е направи мали помпони, за ова можеме да ги направиме со помош на вилушка. Ние ќе се осигураме дека пом-помите се добро исчешлани, така што тие се меки. За да го направите ова, ќе ги следиме овие чекори: Ние правиме мини помпони со помош на вилушка

Мини помпон

 1. Кога имаме добар број пом-поми, Ние ќе обликуваме како сакаме да го направиме дизајнот во завесите. На пример, шиење помпони во прави хоризонтални линии. Линија помпони од секоја боја или различни бои на алтернативен начин, без оглед на тоа каков ќе биде, ќе го обележиме нашиот дизајн со молив.
 2. Кога ќе бидеме јасни за дизајнот, ќе имаме само оди шиејќи ги помпоните на нашите завеси. Како додаток, можеме да шиеме мали кругови од истите бои што ги користевме за изработка на мини помпони.

 

И подготвени! Ги подготвивме нашите завеси за доаѓање на убаво време. Тоа е многу едноставен начин да ги обновиме нашите завеси. Покрај тоа, ако се умориме од помпони, секогаш можеме да ги вратиме и завесите повторно да бидат мазни.

Ако сакаме да ја завршиме оваа декорација, можеме да направиме и стегач за завеси, како што е следново:

Ние исто така ви оставаме уште неколку идеи да направите занаети со помпони: 7 занаети изработени со помпони

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.