Завиткување на корпа за бебиња на оригинален начин

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ви дадеме А. оригинална идеја за завиткување корпа за бебиња да им даде на идните или новите родители.

Дали сакате да знаете како можете да ја направите оваа едноставна идеја?

Материјали што ќе треба да ја завиткаме нашата корпа за бебиња

 • Главната работа е да започнеме со кош сега, но можеме и лесно.
 • Транспарентна хартија, можете да изберете да биде мазна или со некоја декорација, како што се точки, цвеќиња, но идеално е едноставна, така што самата корпа има истакнување.
 • Врзете да ја врзувате хартијата, може да биде саканата боја.
 • Кабел со иста боја како и лакот.
 • Некои патики, чевли или чизми. Што и да е, важно е дека тие имаат лента низ која можеме да го поминеме кабелот.

Рацете на занает

 1. Првиот е соберете ја нашата корпа. Можеме да ставиме пелени или тела како основа како во овој случај. Врз основа на ова, ќе ги сместиме главните објекти на кошот, во овој случај два сета. Идеално, треба да ги земате за различни месеци бидејќи на овој начин бебињата ќе можат да ја користат облеката во корпата подолго време.

 1. Откако ќе ја имаме корпата подготвена, време е да ја завиткаме. Willе ја пресечеме про transparentирната хартија така што двата краја се напишани над корпата долга околу 60 см.
 2. Одиме преклопете ги кратките страни кон кошот и ќе ги одржиме долгите страни во тупаницаПред да врзуваме, ќе се осигураме дека корпата е како што сакаме.
 3. Ние се врзуваме со јамката, добро стегната. Но, ние не правиме јамка, туку јазол.

 1. Сега ја поминуваме низата низ чевлите за да ги поправиме и да ја врземе преку јамката, осигурувајќи се дека се наоѓаат точно во центарот на јазолот.

И подготвени! Веќе ја имаме нашата корпа подготвена.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.