Закачалка на вратата: нема упад

закачалка за врата без упади

Секој треба свој момент на приватност во спалната соба и затоа ќе го направиме овој занает. Занаетчија тинејџери и тинејџери веројатно сакаат да прават за да висат во нивната спална соба. Многу е лесно да се направи и може да биде многу забавно.

Овој занает е идеален да се прави со тинејџери и тинејџери, иако ако сакате да го правите со помали деца, тогаш покрај упатствата за изработка на занаетот, Исто така, ќе им треба вашето следење за употребата на лепак и ножици.

Кои материјали ви се потребни за занаетчиството

материјали за изработка на занаетчиството

 • 1 лист ева гума од различни бои и големини: портокалова, црвена, бела, сива (оној на закачалката е по можност направен од густа ева гума и остатокот од фина или нормална ева гума)
 • 3 самолепливи ева гумени starsвезди
 • 1 шише специјален лепак од гума ева
 • Тијарес
 • Молив и гума за бришење

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да го земете картонот за да направите закачалка на вратата, во овој случај тоа ќе биде портокалово. Образецот направете го со молив, како што можете да видите на сликите, а потоа исечете ги страните и кругот каде што ќе помине кваката со ножиците. Големината на кругот зависи од типот на кваката на вашата врата.

Потоа исечете го обликот на забранетиот знак со бело-црвениот гумен лист Ева, како што можете да видите на сликите. Залепете ја белата лента на црвениот круг со лепак и потоа залепете ја на закачалката.

Потоа нацртајте ги буквите на гумениот лист Ева посветени на ова, во овој случај тоа е сивата. Откако ќе ги имате буквите, исечете ги и лепете ги на закачалката, можете да го ставите следејќи го моделот на сликата.

Конечно додајте ги трите самолепливи гумени starsвезди Ева за да биде поубаво, а веќе имате закачалка за врата „без упад“!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.