Закачалка за детска врата. Украсете ја својата соба

Детски соби Тие се средина што ни овозможува да замислуваме и создаваме шарени и забавни работи. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова закачалка за врата на која било детска соба целосно персонализирана со името на момчето или девојчето во спалната соба. Се прави многу брзо и е многу лесно. Можете повторно да користите парчиња хартија од други работни места, така што е исто така многу економично.

Материјали за правење закачалка за врата за деца

 • Картони
 • Украсени трудови
 • Удар на работ
 • 3Д налепници или слично
 • Умира и голем удар или слично
 • Бел постојан маркер

Постапка за изработка на закачалка за врата за деца

 • За почеток, исечете картон во бојата што ви се допаѓа најмногу. правоаголник со димензии 9 x 24 см.
 • Со кружен умре приближно Со дијаметар од 5 см Toе го дупнам картонот на едниот крај за да можам да го закачам на рачката на вратата.
 • Откако ќе се дупчи дупката, ќе ми треба парче украсена хартија со димензии 9 х 13 см.

 • Со удар на работ ќе ги украсам најтесните делови на хартијата, односно оние што имаат големина од 9 см.
 • Следно, ќе ја залепам оваа лента на горниот дел од парчето виолетова картичка.
 • Сега ќе направам некои цвеќиња со употреба на овие умираАко немате, можете да ги исечете рачно или да ставите кругови, starsвезди или што повеќе ви се допаѓа.
 • Willе го залепам жолтиот цвет на врвот на украсената хартија, а потоа и синиот за да формирам композиција.

 • Useе користам лав што е а 3Д налепница да го поставите во центарот. Можете да ја изберете куклата што најмногу ви се допаѓа.
 • Откако ќе се залепи со бел маркер, јас ќе стави го името на детето, во овој случај, Даниел.

 • Исто така, со бел маркер, ќе го зашијам прегледот на кругот што го исеков порано.
 • За да завршам, ќе ги заокружам аглите, но ако сакате, можете да ги оставите така.
 • И, подготвени сте да го закачите на вратата.

Досега денешната идеја, се надевам дека многу ви се допадна и ако ја направите, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.