Закачалка на вратата во облик на гроздобер

Закачалка на вратата во облик на гроздобер

Овој занает е уште еден начин да се да може да го украси тој агол што се чинеше празен. Тоа е структура во форма на кружна форма каде додаваме украсни елементи со пастелни тонови. Неговата комбинација е многу едноставна и е составена од материјали од прва рака, како помпони, панделки и пердуви ... Целиот сет ќе изгледа многу оригинален и детален. Може да го поставите главно на рачките на вратите, како на пр во плакарот на просторијата или како додаток на прозорецот.

Материјалите што ги користев за овој занает се:

 • Густа жица во златна боја
 • Помпони од волна или предиво, со различна големина и нежни бои
 • Две пастелни обоени пердуви со различна големина
 • Мал букет од ткаенини цвеќиња
 • Мала ткаенина се зголеми цвеќиња
 • Панделки со различна дебелина и исто така во пастелни тонови
 • Мало украсно bвонче
 • Пиштол за топол лепак и силикони
 • Тијарес
 • Нишка и игла за шиење

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Ние ја подготвуваме жицата за дајте му тркалезна форма. Ние правиме круг со големина за која сметаме дека е соодветно. Ние ги преклопуваме краевите навнатре за да можат двата краја да ги обединат и да го затворат кругот.

Закачалка на вратата во облик на гроздобер

Втор чекор:

Одиме оди лепи ги помпоните со топол силикон. Ние ќе одиме стратешки пласирање на неконвенционален начин да се направи поразличен. Ги земаме двете перја, избираме дупка на врвот да ги оставам настрана и да ги лепат. Ние земаме букет цвеќе и исто така го ставаме на едната страна од помпоните. Овој пат тој ставаме на дното и го удривме со силиконот.

Трет чекор:

Ние ги ставаме розите во различни точки во потрага по празнини помеѓу помпоните. Во мојот случај, розите имаат жица за да можат врзи ги на местото што го сакамАко во вашиот случај немате жица, можете да ги залепите со силикон. Ние ги врзуваме лентите на едната страна, Ги поставив до пердувите. Така што целата структура е добро обезбедена можеме да му дадеме допир на силикон.

Четврти чекор:

Останува само да се остави структурата добро фиксирана. За да не се помрднат нашите помпони можеме да ги шиеме на жицата со конец. Ако сметате дека е потребно да шиете нешто друго, можете да го направите тоа. Го имате подготвено, останува само да го поставите на вашето омилено место.

Закачалка на вратата во облик на гроздобер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.