Како лесно и брзо да направите закачалка со 3Д букви

закачалка со буква

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. закачалка со 3д букви, совршен за детски спални соби додавајќи го почетниот на најмалите. Но, во зависност од дизајнот што го правите, можете да го користите во мноштво простори.

Материјали

Да го сториме закачалка со 3Д букви ќе ви треба следново материјали:

 • Штица од дрво
 • Ситно-грануларен шкурка
 • Порекспан
 • Молив и хартија
 • Четка
 • Ножици и секач
 • Акрилна боја
 • Бел лепак и силикон
 • Cardstock или хартија
 • Салфетка
 • Закачалки

Чекор по чекор

Да го сториме закачалка со 3Д букви Прво ќе треба да ја подготвите основата со дрвената табла, па измачкајте ја и насликајте ја.

Додека таблата се суши, направете го тоа 3д буква. За да го направите ова, нацртајте го на хартија, префрлете го во стиропор и исечете го со нож. За да го декорирате, нанесете го техника на декупажа, затоа залепете хартиена салфетка со бел лепак. За да ги покриете рабовите, лепете лента од картон или хартија со пиштол силикон. Зајакнете го со уште еден слој бел лепак.

Залепете го писмото на дрвената основа и потоа сторете го истото со закачалките.

Така што ви е многу појасно и можете направи го сам, Ти го оставам следново видео-упатство во кои ги имате сите детали за секој чекор што треба да го следите.

Како што можете да видите, тоа е многу лесно, но да се потсетиме на чекорите во следното резиме за да не заборавиш ништо:

 1. Исечете ја и изшкуркајте ја дрвената основа.
 2. Насликајте ја дрвената основа.
 3. Нацртајте и исечете го писмото на хартија.
 4. Обележете го писмото на полистирен лист и пресечете го со нож за помош.
 5. Нанесете ја техниката decoupage на буквата полистирен.
 6. Исечете лента од картон или хартија за да се залепите околу работ на буквата.
 7. Нанесете уште еден слој бел лепак над целата буква.
 8. Залепете го писмото на дрвената основа.
 9. Прилагодете ги закачалките.
 10. Залепете ги закачалките.

И ова е резултат.

закачалка

Може да обесувате ѓердани, шалови, чанти, јакни ...

закачалка за букви

И имате илјадници можности за прилагоди твоето 3Д писмо.

буква 3д

Се надевам дека ви се допадна или дека барем ве инспирираше да направите свој дизајн на закачалка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.