Занаети за Денот на вineубените. Шејкер 14 февруари

Останува многу малку да се слави Денот на вineубените или денот на loveубовта и пријателството и во овој пост ќе ве научам како да го направите ова картичка за шејкер да му го даде на некој многу посебен на 14 февруари.

Материјали за правење на шејкер картичката на Валентин

 • Картони
 • Тијарес
 • Лепак
 • Мастила
 • Апликатори за мастило
 • Срцев удар
 • Ацетат или пластика
 • Исчистете марки
 • Мали нешта за украсување
 • Маркери за алкохол

Постапка за правење шејкер картичка на в Valentубените

На ова видео можете да видите чекор по чекор како креирај ја оваа картичка, Многу е лесно и можете да направите дизајни што најмногу ви се допаѓаат користејќи други поштенски марки и различни теми.

ЧЕКОР ОД ЧЕКОР РЕЗИМЕ

 • Преклопете ги залихите на картите од 29,5 х 21 см на половина.
 • Создадете позадина користејќи ги омилените мастила на картончето 14 x 20.
 • Исечете правоаголник во центарот на малата градежна хартија.
 • Ставете ацетат и ева гума на грбот.
 • Пополнете ја празнината со мали нешта за украсување како светки, срца, итн ...
 • Залепете ја малата картичка на врвот на големата.
 • Печат на поштенските марки и обојте ги.
 • Направете ја пораката со картичката.
 • Соберете се со лепење на поштенските марки и пораката со 3D двострана лента.

И воила, го завршивме картичка за вalentубените, Одлично е и пораката што ви се допаѓа најмногу можете да ја ставите внатре.

Досега денешната идеја, се надевам дека ви се допадна, не заборавајте да ја споделите ако е така.

Се гледаме многу скоро. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.