Занаети за играње дома со најмалите во куќата

Здраво на сите! Во денешната статија за која ќе зборуваме четири занаети за играње дома со најмалите во куќата. Тие се одлични идеи да н entertain забавуваат некое попладне кога врне или почнува да се лади.

Дали сакате да знаете кои се овие идеи?

Играјте идеја # 1: Бубачки во бегство

Дали ќе направиме трка со бубачки? Нека секој член на семејството ја персонализира својата грешка и имајте убаво време да видите кој ќе победи.

Можете да видите како е да го направите чекор по чекор овој занает на врската што ќе ја најдете подолу: Бубачки во бегство. Ние правиме игра-занает за деца

Играјте идеја број 2: Игра на карики

Оваа игра е класична игра што лесно можеме да ја направиме дома за да се забавуваме.

Можете да видите како е да го направите чекор по чекор овој занает на врската што ќе ја најдете подолу: Комплет карики за деца

Идеја за игра број 3: Пловечки брод

Овој брод е совршен за играње во бања.Што велите за битка или авантура по море?

Можете да видите како е да го направите чекор по чекор овој занает на врската што ќе ја најдете подолу: Брод што плови со плута и ева гума

Идеја за играње број 4: Кукла на куче или други животни

Оваа кукла ќе даде многу игра и кога станува збор за правење и потоа за игра. Откако ќе знаеме како да ги направиме, можеме да ги прилагодиме да прават секое животно што го сакаме.

Можете да видите како е да го направите чекор по чекор овој занает на врската што ќе ја најдете подолу: Кукла кучиња или други животни да се прават со деца

И тоа е тоа! Имаме четири совршени занаети за играње.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.