10 Занаети за родендени

Роденденска торта

Слика | Пиксабеј

Понекогаш најубавиот подарок што некој може да го даде на други луѓе е едноставен подарок направен со свои раце, како што е случајот со занаети за роденденНа Ваквите подароци се забавни за правење исто како и за давање, бидејќи се толку убав спомен.

Други занаети од овој тип се идеални за украсување на местото на прославата, за давање подарок на гостите на забавата или едноставно за децата добро да се забавуваат правејќи ги меѓу игрите или по сервирањето на роденденската торта.

Ако барате идеи за занаети за родендени, во следниот пост ќе најдете многу убави и лесни идеи за правење. Не го пропуштај!

Роденденска кутија за торти да подарите

Роденденска кутија за торти

Понекогаш начинот на кој е претставен подарокот е важен колку и самиот подарок. Ако сте поканети на забава и сакате да го изненадите роденденското момче со занает создаден од вас, ве советувам да го направите ова кутија за подароци во форма на торта.

Тоа е еден од најоригиналните роденденски занаети што децата можат да ги направат и со кои можат да ја прикажат целата своја креативност. За да го знаете процесот на елаборација, во објавата Кутија за роденденска торта за подарување Findе најдете демонстративно видео чекор по чекор, како и список со потребните материјали: картон, хартија во боја, сламки, помпони ...

Круни за родендени на деца

Круни за родендени

Пред да започнете роденден, добра идеја е подарете ги овие мали круни на гостите така што ќе ги носат во текот на настанот. Детето кое има роденден може да ги натера да ги поделат на своите пријатели кога ќе пристигне на забавата или може да биде уште една игра во рамките на роденденот, така што сите деца собрани таму, секоја ќе направи своја мала круна.

Која опција и да ја изберете, овие венци се едни од најлесните занаети за роденден и се создадени со многу малку материјали како картон, панделки, цвеќиња и други украси. Ви препорачувам да ја прочитате статијата мали круни за родендени на децата ако сакате да научите како се прават чекор по чекор. Многу е лесно и нема да ви треба долго време да ги завршите!

Како да направите вреќи за сувенири за роденден

Торби за сувенири за роденден

На крајот од секој роденден на децата, најмалите со нетрпение очекуваат пињата или торба со добрите со кои ќе си одат среќни дома. Кој не сака да прима убав подарок како благодарност што присуствувавте на настан? Дури и возрасни!

Ова е еден од роденденските занаети што на гостите најмногу ќе им се допадне. Тие се прилично, ефтини и лесно се прават. Materialsе ви требаат само како материјали: печат картон, обоени панделки, украси за украсување на торбите како цвеќиња, налепници, копчиња, печатени букви, ножици, секач и лепак.

Бидејќи изработката на овие роденденски сувенирни кеси бара употреба на некои остри предмети, најдобро е да му помогнете на детето во овој чекор или да го направите тоа сами директно. Можете да го видите процесот за правење на овој занает во објавата како да направите вреќи за сувенири за родендениНа Willе бидат убави!

Домашни торби за бонбони за родендени

Бонбони кеси за родендени

Домашни вреќи со бонбони

Секоја вреќа за сувенири треба да се наполни со нешто што ќе му го дадете на гостинот. Децата сакаат гуми и бонбони. Па зошто да не се подготви а торба со домашни слатки да ги ставиме во вреќи за сувенири?

Тоа е еден од роденденските занаети што најмногу ќе ви се допадне и многу едноставно се подготвува. Всушност, овие торби за бонбони се направени во тешка и со рециклирани материјали.

Ако сакате да ја знаете процедурата за да ги направите, не пропуштајте ја објавата Домашни торби за родендениНа Кога ќе ги завршите, с you што треба да направите е да ги наполните со лакаситос, конгито, пеладила, сугус, гуми за џвакање или друго слатко што им се допаѓа на момчињата. Сепак, можете исто така да ги прикажете како што се, без да бидете дел од било која кутија за сувенири. Тие исто така ќе бидат многу убави ако го направите моделот на пеперутка.

Детска честитка за роденден

Картичка за покана за роденден

на покани за родендени Тие се едни од првите работи што се потребни за да се организира забава од овој тип со цел гостите да го знаат местото и времето на настанот.

Како и другите занаети за родендени, картичките за покани, исто така, може да се подготват дома. Покрај тоа, тоа е многу убав и посебен начин да ги поканиме нашите пријатели.

Во објавата честитка за детски роденден Е можете да видите како се направени овие супер оригинални покани за да им се дадат на децата и на возрасните. Потребни се многу малку материјали и тие се многу убави. Овој модел е на слатко зајаче, но можете да ги прилагодите по ваш вкус и со украсни мотиви што ги сакате.

Волшебни стапчиња со гума Ева

ева гумени волшебни стапчиња

Совршено дополнување на играта за детските родендени круни за кои зборував порано, се овие ева гумени волшебни стапчиња за да можат децата да играат фантазија и бајки.

Тие можат да им се дадат на роденденот на гостите по пристигнувањето или да се направат за време на настанот, така што децата ќе имаат добро време да ги направат овие занаети за родендени. Многу се лесни и на малите ќе им се допадне идејата сами да ги направат!

Можете да ги видите материјалите што ви се потребни и процесот на производство во објавата Волшебни стапчиња со гума ЕваНа Нема да ви требаат многу материјали и можете да ги подготвите во неволја.

Многу лесно цвеќе од хартија за украсување на вашите занаети

хартиени цвеќиња

Друг од најубавите роденденски занаети што можете да ги подготвите се овие хартиени цвеќиња за украсување на местото каде што се одржува забавата. Тие се совршени за сите родендени што се случуваат во пролет, бидејќи се според темата.

Добрата работа во врска со овој занает е тоа што е многу лесно и едноставно да се направи, така што нема да ви треба долго време да го елаборирате убав букет шарени цвеќињаНа Идејата е да се направи доволно цвеќе за да може со нив да се украсуваат wallsидовите или масите на настанот. Дури и да ги подари меѓу гостите. Willе бидат супер убави!

Покрај тоа, можете да ги направите со материјали што веќе ги имате дома како што се чаршафи во боја и пена гума, сјај, сламки, лепак, ножици и пена перфоратори.

Откријте го целиот процес на производство на овие занаети во објавата Многу лесно цвеќе од хартија за украсување на вашите занаети.

Декоративни знаменца за забави

роденденско знаменце

Зборувајќи за украсување роденденски забави, нема забава без убави украсни знаменцаНа Тоа е уште еден од роденденските занаети што даваат многу забавен и посебен шмек на прославата, особено ако ги персонализираме со името на роденденското момче, неговата возраст или едноставно традиционалниот „Среќен роденден!“

Во објавата Декорација: Познато упатство Е ги најдете сите детали за да го направите ова прекрасно рачно изработено знаме на забавата. Материјалите што ќе ви требаат (картон во боја, украсена хартија, лепак, ножици ...) ќе ги најдете совршено дома.

Со дизајнирање на овој занает, вие и децата можете да ја ослободите вашата имагинација со мешање бои, форми и текстури во истиот декоративен транспарент. Seeе видите дека ќе добиете многу ефтин занает, како и прекрасен.

Како да направите сувенири во форма на бонбони

сувенири во форма на бонбони

Овој сувенир во форма на бонбони е уште еден од најинтересните роденденски занаети што треба да им го подарите на гостите на забавата. Може да се полнат со бонбони, чоколади, гуми или гуми за џвакање. Никој не е горчлив за слатко, па сигурно ќе успеете ако ги подарите овие сувенири на забавата на вашите деца.

Станува збор за многу едноставен занает со прекрасен и нежен изглед, кој можете да го направите со материјали што веќе ги имате дома од претходните занаети како ролни за тоалетна хартија, хартија во боја, хартија за завиткување, панделки, ножици и лепак. Нема мистерија!

За да видите како се прави чекор по чекор, ви препорачувам да ја прочитате статијата Како да направите сувенири во форма на бонбони каде што можете детално да го видите процесот на изработка. Тоа е толку едноставно што дури и децата можат сами да го направат тоа.

Индиска тијара со обоени пердуви

индиска дијадема

Овој занает е совршен за забава со тема Дивиот Запад или ако едноставно сакате децата да се забавуваат за време на прославата, правејќи ги овие забавни занаети со кои потоа можете да направите убави сувенирски фотографии. Тоа е совршено надополнување на круните за кои зборувавме порано!

La индиска дијадема со пердуви во боја Тоа е еден од најшарените и најзабавните роденденски занаети што најмалите можат да ги направат. Исто така е направен со материјали што се многу лесно да се добијат, така што нема да мора да трошите премногу пари.

За да знаете како се прави овој шарен занает, ви препорачувам да го прочитате постот индиски дијадеми со обоени пердувиНа Таму ќе ги најдете сите чекори за овој оригинален занает со кој најмалите многу ќе се забавуваат.

Кои од овие роденденски занаети би сакале да ги правите на следните прослави? Кажете ни кој е вашиот фаворит да го примените во пракса!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.