Занаети за украсување на куќата со доаѓањето на студот

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме неколку занаети за украсување на нашата куќа со доаѓањето на студот. Во оваа сезона сакате да ставите украсни сијалички, буцкасти ткаенини, перничиња и слично... накратко, сите оние работи кои овозможуваат топла и домашна атмосфера.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает за украсување број 1: Декоративен венец со светла и помпони.

Централниот дел кој обезбедува мека светлина и топли ткаенини е совршена опција за украсување со доаѓањето на студот. Совршено е за нашата трпезариска маса, но убаво ќе изгледа и на влезот од нашата куќа.

Можете да го видите чекор по чекор на овој занает со гледање на врската подолу, каде што детално ќе го направите тоа: Ompилица помпон

Занает за украсување број 2: Мала жичена ламба.

Оваа светилка ќе обезбеди мека и пријатна светлина кога сонцето заоѓа секој ден. Нема ништо попријатно од седење на софата со ќебе и меки светла во трпезаријата.

Можете да го видите чекор по чекор на овој занает со гледање на врската подолу, каде што детално ќе го направите тоа: Како лесно да направите ламба со жици

Занает за украсување број 3: светилки за стаклени шишиња

Овде ќе најдете два различни начини како да направите светилки со стаклени шишиња, кои освен што се многу лесни, одлично ја украсуваат секоја полица.

Можете да го видите чекор по чекор на овој занает со гледање на врската подолу, каде што детално ќе го направите тоа: Ние правиме две декоративни ламби со стаклени шишиња и светлосни ламби

Занает за украсување број 4: Ткаен килим

Меките и меки ткаенини се класика кога ќе дојде студот.

Можете да го видите чекор по чекор на овој занает со гледање на врската подолу, каде што детално ќе го направите тоа: Ние правиме ткаена подлога за бања на едноставен начин

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)