Занаети за украсување на новогодишна елка 2

Здраво на сите! Во денешната статија ви го пренесуваме вториот дел од оваа серија на занаети кои можеме да ги направиме за да ја украсиме нашата елка на оригинален начин. Попладнево ви предлагаме да направите колачиња или домашна торта додека ги правиме украсите и да можете да ужинате додека се забавуваме со правењето украси.

Ако сакате да знаете кои се занаетите на овој втор дел, не пропуштајте го остатокот од статијата.

Божиќна декорација за нашата елка број 1: новогодишна вреќа

Зошто да не направите украс во форма на вреќа каде Дедо Мраз или мудреците ги носат подароците?

Можете да го видите чекор по чекор на овој божиќен украс доколку ја следите врската подолу: Божиќен украс во форма на вреќа

Божиќна декорација за нашата елка број 2: Ангел.

Ангелите се пејачи на Божиќ, па зошто да не ги додадеме на нашето дрво?

Можете да го видите чекор по чекор на овој божиќен украс доколку ја следите врската подолу: Ангелски украс за елката

Божиќен украс за нашата елка број 3: елка.

Нашата елка може да има своја претстава за да се закачи како новогодишен украс.

Можете да го видите чекор по чекор на овој божиќен украс доколку ја следите врската подолу: Украс за новогодишна елка да се обеси

Божиќна декорација за нашата елка број 4: Снегулка со тапи

Снегот е уште една од ѕвездите на Божиќ, па затоа го предлагаме овој едноставен начин за правење снегулка.

Можете да го видите чекор по чекор на овој божиќен украс доколку ја следите врската подолу: Орнамент од снегулка за новогодишна елка

И подготвени! Ако сакате да продолжите да гледате како да го украсиме нашиот дом за Божиќ, не пропуштајте ги занаетите што доаѓаат овие месеци.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некој од овие украси.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)