Занаети за украсување со плута

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме разни занаети за украсување со плута. По овие божиќни забави во кои користевме повеќе шишиња вино, шампањ и слично. Ваквите занаети се одлични за рециклирање на овој материјал.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает од плута #1: Срце од вино од плута

Срце од плута

За да го направиме овој занает ќе ни требаат многу вински тапи. Одлично е ако некои се извалкани со вино, а други не, бидејќи тоа ќе даде поспецијален шмек.

Можете да го видите чекор по чекор за изработка на овој занает следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Срце од плута

Занает од плута #2: Подлоги за вино од плута

Костери со лажни тапи од вино

Што е подобро од користење на вински тапи за да се направат подлошки како овие и да се користат кога одиме да се напиеме чаша вино. Без сомнение, совршеното дополнување.

Можете да го видите чекор по чекор за изработка на овој занает следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Костери со лажни тапи од вино

Занает за украсување со тапи број 3: Лесен држач за свеќи

Лесен начин да направите држач за свеќи е да користите цели плута. Истиот занает се користи за правење украсни чинии.

Можете да го видите чекор по чекор за изработка на овој занает следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Брз и лесен држач за свеќи со тапи

Занает за украсување со тапи број 4: држач за салфетки со тапи

Држач за салфетки од плута од вино

Овој убав држач за салфетки ќе изгледа совршено на секоја кујна или маса.

Можете да го видите чекор по чекор за изработка на овој занает следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Држач за салфетки од плута од вино

Занает за украсување со тапи број 5: Сапун садови со тапи

Овие садови за сапуница ќе ги украсат нашите бањи на оригинален начин.

Можете да го видите чекор по чекор за изработка на овој занает следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Ние правиме 3 различни садови од плута сапун

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)