Занаети за учење

Здраво на сите! Денес ќе видиме разни занаетчиски идеи за учењеТие се совршени да се прават со децата дома, секој ден, добрата работа е што тие се многу едноставни занаети, со материјали што ги имаме дома и што ќе им помогнат на нашите деца да научат работи на едноставен начин.

Дали сакате да знаете какви се овие занаети?

Занает # 1: Стрели за учење занает

Со овој занает, малите дома ќе научат да ги копираат облиците на стрелките за да ги насочат во иста насока како што покажуваат картичките.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает, чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Стрела за учење занает

Занает број 2: Занаетчиство за да научите да врзувате врвки за обувки

Овој едноставен занает е совршен за малите да научат како да ги врзуваат чевлите насекаде и во кое било време.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает, чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Занаетчиство за да научите да врзувате врвки за чевли

Занает број 3: Занаетчиство за учење форми

Овој занает е совршен за учење на облиците на нештата, совршен е за најмалите во куќата.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает, чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Обликува игра за мали деца

Занает број 4: Разберете ги поделбите на едноставен начин

Овој занает е совршен за кога ќе почнете да учите поделба по математика. Со него, нашите најмали ќе можат да разберат како функционираат поделбите и за што служат.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает, чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Разберете ги поделбите со занает

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.