20 Занаети со ролни од хартија

Занаети со ролни од хартија

Слика | Пиксабеј

Кој знаеше дека со едноставна ролна хартија можете да направите толку многу занаети? Со малку фантазија и некои материјали што веќе ги имате дома, можете да ги научите децата како да ги направат овие едно попладне. занаети од ролна од хартија со што ќе имаат експлозија.

Суперхерои изработени од картон

Суперхерои изработени од картон

Децата сакаат филмови со суперхерои и играчки поврзани со нив. Насликајте ги на картон за да направите фигурини Тоа е еден од најлесните занаети со ролна од хартијаНа Со нив тие можат да си играат или да ги декорираат своите соби!

Е ви треба само молив, маркер, четки и акрилна боја. Ако сакате да видите како се прават чекор по чекор, не пропуштајте ја објавата Суперхерои изработени од картон.

Принцези од картон

Принцези од картон

исто така, можете да направите занаети со ролни од хартија во неговата принцеза верзијаНа Материјалите што ќе ви требаат се прилично слични на суперхеројските занаети, но основниот е картонот на кој децата можат да ја истурат целата своја креативност.

За да ги направите овие слатки картонски принцези, ви препорачувам да го прочитате постот Принцези од картон каде што ќе ги најдете сите детали за да ги направите овие кукли од хартија.

Едноставен замок со ролни за тоалетна хартија

Едноставен замок со ролни за тоалетна хартија

На секоја принцеза и е потребен замок во кој ќе живее авантури. За да го завршите претходниот занает, ви препорачувам да го направите и овој картонски замок. Еден од наједноставните занаети со ролна од хартија што можете да го најдете, но на која можете да му дадете оригинален допир со персонализација на вашиот вкус или на детето. Исто така, потребно е многу малку време да се направи. Погледнете во постот Едноставен замок со ролни за тоалетна хартија процесот од нула и потребните материјали.

Кукла кучиња или други животни да се прават со деца

Кукла кучиња или други животни да се прават со деца

Друго од најзабавните занаети со ролна од хартија што можете да го направите е ова кукла кукла иако веднаш штом ќе го направите трикот можете да ги создадете сите животни што ги сакате. Оставете ја фантазијата да дивее и можеби дури и ќе можете да направите сопствена картонска куклена зоолошка градина!

За да го видите целиот процес чекор по чекор, погледнете ја објавата: Кукла кучиња или други животни да се прават со деца.

Двоглед за повеќе авантуристи

Двоглед за повеќе авантуристи

Малите можат да го видат светот со различни очи и да најдат голема авантура насекаде. Што е подобро отколку да им дадете магичен двоглед за да можат да живеат илјада фантастични авантури додека играат? Ова е еден од идеалните занаети со ролна од хартија што можете да ги правите дома со децата во секое слободно време. Што повеќе, Тоа ќе им овозможи да ја играат играта подоцна кога ќе завршат со изработка.

Можете да видите како да го направите тоа на следниот линк: Двоглед со ролни за тоалетна хартија за повеќе авантуристички.

Слон со ролни тоалетна хартија

Слон со ролни тоалетна хартија

Друг од најсмешните занаети од ролна од хартија што можете да ги научите децата да го прават е овој симпатичен слон од картон. Постапката е многу лесна и нема да треба да купувате премногу материјали во канцелариски материјал бидејќи може да се направи совршено со работи што ги имате дома за неколку минути. Погледнете како се прави чекор по чекор во објавата Слон со ролни тоалетна хартија.

Чаша со картонска тоалетна хартија

Чаша со картонска тоалетна хартија

Понекогаш децата сакаат да играат кујна или чај. За да можат да играат за да им понудат ужинка на своите гости без опасност да се повредат со други видови кујнски прибор, оваа едноставна кригла е една од најдобрите занаети со ролна од хартија што можете да го направите заедно со децата.

Можете да направите сет за чаши и чинии колку што сакате. Дури и секој гостин или член на семејството може да ги украси своите по желба за да знаат која е чашата на секој. Haveе имате многу пријатно време! Ако сакате да знаете како се прави оваа мажественост малку по малку, погледнете го постот Чаша со картонска тоалетна хартија.

Картон и картонски зајак

Картон и картонски зајак

Ова е совршен занает што може да се направи за Велигденските денови или само за играње попладне. Направете го ова слатко зајаче нема да потрае долго и може да се направи со многу основни материјали како и картон и картонска ролна тоалетна хартија. Тоа е едно од наједноставните занаети со ролна од хартија. Дали сакате да видите како се прави тоа? Кликнете на објавата Картон и картонски зајак.

Пират со ролна тоалетна хартија

Пират со ролна тоалетна хартија

Како занаети со ролни од хартија, веќе видовме суперхерои, принцези и животни. Пиратите недостасуваат! Значи, мора да се фатите за работа за да ги направите овие кукли што се приклучуваат на авантурите на децата.

Да се ​​направат пирати од картон ќе ви требаат неколку материјали и поголемиот дел од процесот може да го направат самите децаНа Како и со претходните занаети, овие пирати се одличен начин за децата да ја развијат својата имагинација при дизајнирање на нивните ликови. Целата постапка можете да ја видите во објавата Пират со ролна тоалетна хартија.

Мачка чувар на молив

Мачка чувар на молив

Следното е еден од занаетите со ролни од хартија што служи како држач за моливи и е обликуван како мачка. Тоа е занает кој изгледа многу убаво на детската маса и е направен со рециклиран картон. Покрај тоа, многу е едноставно да се произведе и не ви требаат многу работи.

За само неколку чекори ќе имате многу кул мачка за држачи за моливи и маркерите, моливи и боички повеќе нема да се мешаат во која било куќа, туку ќе бидат наредени и рачно за да ги користите во секое време. Ако сакате да дознаете повеќе за овој занает, не пропуштајте ја објавата Мачка чувар на молив.

Мачки направени од картонски цевки

Мачки направени од картонски цевки

Друга поживописна и елаборатна верзија од претходната е оваа блесок држач за моливи мачка со обоени помпониНа Во оваа објава ќе ги најдете сите чекори: Мачки направени од картонски цевки.

Пролетно дрво, лесно и едноставно да се направи со деца

Пролетно дрво, лесно и едноставно да се направи со деца

Кога ќе дојде пролетта, добра идеја е да го создадете ова прилично мало дрво од хартија за крепи. Тоа е еден од најфлертните занаети со ролна за хартија за украсување на детската соба за која можеби ќе треба да купите некои материјали ако немате дома. С Everything што ви треба за овој занает и чекорите за да го направите ќе ги најдете во објавата Пролетно дрво, лесно и едноставно да се направи со деца.

Змеј со ролна картон за тоалетна хартија

Змеј со ролна картон за тоалетна хартија

Можете исто така да направите занаети со ролни од хартија кои изгледаат како фантастични суштества како што се змејови. Со овој занает, најмалите можат одлично да го обликуваат, а потоа и да си играат со него. Ако сакате да откриете како да го направите, ви препорачувам да кликнете на објавата Змеј со тоалет хартија ролна картон каде с everything е објаснето во детали.

Поларна мечка со ролна тоалетна хартија

Поларна мечка со ролна тоалетна хартија

Од сите занаети од ролна хартија таму, Ова е едно од наједноставните, но флертувачки работи што можете да ги направите: поларна мечка. Децата ќе се забавуваат забавно создавајќи го, а вие исто така ќе ги рециклирате материјалите. Дали сакате да знаете што ви треба за да го изградите? Погледнете го постот Поларна мечка со ролна тоалетна хартија.

Занаетчиство во форма на картон: Среќен и тажен

Занаетчиство во форма на картон: Среќен и тажен

Овој занает е дизајниран така што помалите деца можат подобро да ги разберат емоциите и да ги изразат на картонНа Тоа е супер лесно да се направи. Е ви треба само картонска ролна, маркер и пар ножици. Покрај тажните и среќни емоции, можете да направите и повеќе емоции како изненадување, страв, гадење ... На следниот линк можете да го видите процесот за да го направите тоа: Занаетчиство во форма на картон: Среќен и тажен.

Смешни мали круни од картон

Смешни мали круни од картон

До сега можете да видите дека има тони занаети од ролна од хартија што можете да ги направите. Оваа во облик на мала круна е идеална за да славите родендени, да направите костими дома или да ја користите во игра. Можностите се неограничени!

Бидејќи картон треба да се исече, ако тоа ќе го сторат сами, препорачливо е децата да имаат вештина со ножици, а ако не, возрасно лице ќе треба да надгледува правилно следење на упатствата и да им помогне кога им треба. За да ја направите оваа забавна картонска круна, ќе ги најдете сите чекори во оваа објава: Смешни мали круни од картон.

Вселенски ракети со картонски цевки

Вселенски ракети со картонски цевки

Ова е еден од занаетите од ролна хартија што најмногу ќе уживате да го правите со деца. Со само неколку картонски цевки и голема доза креативност, можете да рекреирате некои навистина кул вселенски ракети.

Нема да ви требаат повеќе од рециклирани картонски цевки, некои картони, украсна хартија и забавни бои. Овој занает е супер лесен за правење и ќе служи како играчка и како украсен објект за детска област. Ако сакате да знаете повеќе, не пропуштајте ја објавата Вселенски ракети со картонски цевки.

Занаетчиство со ролни за тоалетна хартија за да ги изработи бројките

Занаетчиство со ролни за тоалетна хартија за да ги изработи бројките

Друг од занаетите од ролна хартија што можете да ги направите е оваа забавна игра со картонски цевки и монети, што ќе им овозможи на децата да се забавуваат без да трошат пари. Совршено е за оние врнежливи денови кога не можете да излезете надвор. За да ги видите правилата на играта и како да го направите тоа, ви препорачувам да го погледнете постот Занаетчиство со ролни за тоалетна хартија за да ги изработи бројките.

Научете да читате со ролна од картон

Научете да читате со ролна од картон

Оваа игра е идеална за деца кои учат да читаат, а исто така е една од наједноставните и најбрзите занаети со ролни од хартија што можете да ги создадете. Едвај ви требаат материјали и веројатно веќе ги имате дома. На следниот линк ќе видите како се прави и упатствата на играта: Научете да читате со ролна од картон.

Картонски цевки обликувани како Индијанци

Картонски цевки обликувани како Индијанци

За да ја завршиме оваа компилација на занаети со ролни хартија, ги имаме овие убави и шарени Индијанци со пердуви. Направени се со рециклирани картонски цевки, панделки во боја, боја ... Ако некои од овие материјали не ви се на дофат, секогаш можете да ги замените со малку генијалност како што се парчиња картон или да нацртате пердуви на хартија како глава.

Ако сакате да знаете како да го креирате овој многу кул занает чекор по чекор, не пропуштајте го видеото во објавата Картонски цевки обликувани како Индијанци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.