Занаети со јажиња за украсување во лето

Здраво на сите! Летото пристигна и со тоа, горештините. Така, денес ќе ви дадеме неколку идеи за занаети со јажиња за украсување на нашата куќа во лето и дајте му изглед на свежина.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает 1: Фиока со јаже за украсување на дупките во мебелот.

Прекрасна фиока изработена со јажиња и ентериер со растителни мотиви е совршена за украсување на мебелот не само во лето, туку и во текот на целата година.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Ние правиме фиока за дупките во нашиот мебел

Занает 2: Копчиња за гудачки.

Во лето, исто така е важно да ја облечеме нашата маса со природни влакна за да обезбедиме овој допир на свежина.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Три различни и едноставни подножја со жици

Занает 3: Стринг Тривет.

Друг занает за украсување на масата што несомнено ќе го смени изгледот на трпезаријата.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Индивидуална гума за маса за рециклирање на чаршав

Занает 4: Декоративна вазна со жици.

Вазите изработени со обоени шишиња и жици не само што изгледаат одлично, туку можат да бидат поставени како што е, со цвеќиња или со водена венци, како украсна ламба.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Ние правиме вазна со повторна употреба на стаклено шише

Занает 5: Сад со јаже.

Едноставна и убава идеја да додадете допир со јаже на влезот или кое било парче мебел.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Декоративен сад за јаже

Занает 6: Држачи на вратите од јаже.

Во лето, кога обично имаме прозорци поотворени, што е подобро од овој држач за врата за да се спречи струењето да не тресне врата?

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Држачи за врати со јаже

Занает 7: Стегач за завеса на јаже.

Друг начин за украсување е стегач за завеси како овој. Едноставно за правење и убаво.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Стегач за завеси со јаже и чепкалка за заби

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети за да им дадете летен шмек на вашите домови.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.