12 Ева гумени Божиќни занаети

Божиќните празници се одлично време за вршење активности, на пример, занаети со ева гума. Покрај тоа што ќе си поминете многу забавно, можете и да ја декорирате куќата за да и дадете оригинален и поинаков шмек за време на овие празници.

Во следниот пост ќе најдете по малку од се за да станете уметник на занаети со ева гума: ирваси, пингвини, ангелчиња, Дедо Мраз, Тројца кралеви, ѕвезди кои паѓаат... Исто така, тие не се многу комплицирани занаети. За кратко време ќе постигнете многу божиќна атмосфера! Не ги пропуштајте овие 12 Божиќни изработки со пена ЕВА.

Божиќни ракотворби. Ирваси од Дедо Мраз направени од гума ева

Божиќен занает од ирваси со пена

Рудолф познатиот ирваси на Дедо Мраз со црвен нос, е еден од најомилените ликови на Божиќ. Како да поминете забавно попладне правејќи го овој божиќен занает со Ева? Резултатот е најзабавен, а постапката е многу едноставна. За само неколку чекори ќе го добиете овој убав ирвас на Дедо Мраз.

Во објавата Божиќни ракотворби. ирваси на Дедо Мраз Од Eva гума можете да видите како е направена и сите материјали што ќе ви требаат за да ја креирате: обоена гума Ева, ролна тоалетна хартија, подвижни очи, лепак, ножици, линијар, средства за чистење цевки, снегулки и трајни маркери.

ЕВА гумена кутија за моливи во форма на ирваси за Божиќ

Кутија за ирваси со пена eva

Ако сакате ирваси, но сакате да имате предизвик оваа празнична сезона и да создадете божиќен занает со пена гума со поголем степен на тежина, ви го предлагам ова случај со ирваси за најмалите да можат во него да ги складираат своите маркери и моливи на многу креативен и забавен начин.

За да го направите овој занает ќе ви требаат неколку материјали. Забележете! Обоена ева гума, лепак, ножици, ева гумени удари, трајни маркери, пом пом, бела боја, украсна лента и уште некои работи кои можете да ги видите во целост во објавата ЕВА гумена кутија за моливи во форма на ирваси за Божиќ. Таму ќе најдете мал туторијал со слики за да не изгубите детали од целиот процес.

Ева гумен пингвин за украсување на вашите Божиќни занаети

гумен пингвин ева донлумузичен Божиќ

Друг модел на божиќни занаети со ева гума е овој убав пингвин со капа на Дедо Мраз. Покрај ирвасите, пингвините се други од најтипичните животни во зимската сезона. Така можете да го додадете во вашата колекција на занаети со ева гума за овие празници.

За да добиете форма на пингвин, имате шаблон во објавата Ева гумен пингвин за украсување на вашите Божиќни занаети. Таму ќе можете да ги видите и материјалите што ќе ви бидат потребни за изработка на овој занает (пена EVA во боја, лепак, пом-пом, ножици, постојан маркер, лукави очи, руменило, памучни пупки и филц) како и сите упатства за направи го.

Откако ќе го завршите, можете да го користите за украсување картички, новогодишна елка, кутии за подароци итн.

Новогодишна елка

пена за елка

Како да ја украсите вашата елка оваа година со украси направени од самите себе? Ова е одлична можност да ја истакнете вашата најкреативна страна оваа празнична сезона. Овој украс во форма на Новогодишна елка Тоа е еден од занаетите со ева гума што можете да го направите за оваа намена.

Тоа е многу едноставен занает што можете да го направите за кратко време. Дополнително, лесно се добиваат материјалите: лист со густа зелена пена EVA, гума за бришење, врвка, ножици, парче EVA пена со златен сјај, шило, шише специјален лепак за EVA пена и молив. во објавата Украс за новогодишна елка да се обеси.

Дедо Мраз да ја украси твојата елка со ева гума

Ева гумен Дедо Мраз

Доколку веќе сте го подготвиле ева гумениот ирвас, уште еден од божиќните изработки со ева гума што треба да го направите за време на овие празници е Папи Ноел. Ќе биде многу забавна забава да направите попладне што ќе го имате слободно, а децата ќе сакаат да учествуваат. Овој занает не е многу тежок, но во некои чекори ќе им треба ваш надзор.

Кои материјали ќе ви требаат? Главната, пена во боја, лепило, секачи за колачиња, ножици, трајни маркери, руменило или сенки за очи, средства за чистење цевки, памук и стап за ражен или перфоратор, ситници за украси, тупаници од пена и развлечени очи. Можете да видите како се прави тоа во објавата Дедо Мраз да ја украси твојата елка со ева гума.

Орнамент на елка за белезници

Божиќен украс на ракавици

Уште еден од божиќните изработки со ева гума што можете да го подготвите за време на овие празници е овој флерт украс во форма на белезник. Тој е еден од најтипичните зимски додатоци и ќе изгледа одлично на вашето дрво за да му даде многу оригинален шмек!

Доколку за време на овие празници сакате да го примените овој занает, материјалите што ќе треба да ги соберете се следните: пена гума во различни нијанси, пена гума перфоратор, лепак, копчиња, постојан маркер и парче врвка за закачување. во објавата Орнамент на елка за белезници Сите детали за постапката ќе ги најдете со неколку фотографии кои ќе ви послужат како водич.

Ева гумен ангел за украсување на вашата новогодишна елка

украс за новогодишна елка

Еден од најпознатите симболични моменти на Божиќ е крунисувањето на елката со ѕвезда или со мало ангелче. Доколку се одлучите за втората опција, ќе ви се допадне занаетот со гума Ева што ќе го видите подолу.

Тоа е ева гумен ангел со средно ниво на тежина. Идеално ако сакате да направите нешто поинакво и малку покомплицирано од другите занаети. Како материјали, имајте предвид затоа што ќе ви требаат: обоена пена гума, перници од пена, трајни маркери, ножици, средства за чистење на златни цевки, секач за срцеви колачиња, молив, сенка за очи, лути очи, чипка или слична ткаенина, шило, акрилна боја и памук брисеви.

Сите упатства за изработка на овој занает можете да ги видите во објавата Ева гумен ангел за украсување на вашата новогодишна елка.

Како да направите писмо на Три крала за деца

Тројца мудреци со ева гума

Следниве ќе бидат една од божиќните изработки со пена ЕВА која најмногу ќе им се допадне на децата бидејќи е писмо за мудри луѓе многу оригинални и различни со кои можете да ги прашате нивните височества на Истокот за нивните подароци.

Ова е супер забавен занает за правење! Како материјали ќе треба да ги соберете сите овие: обоена пена, лепак, ножици, перници од пена, налепници и бисери, руменило, памучни брисеви, подвижни очи и неколку украсени пликови. За да ги направите силуетите на овие мудреци имате шаблон во објавата Како да направите писмо на Три крала за деца.

Shootingвезда што пука со стапчиња за ѓубриво и ева гума

Ѕвезда од пена EVA

Друг божиќен занает со EVA пена што можете да го направите за да го украсите врвот на вашата елка е овој забавен Ѕвезда што паѓа многу лесно да се направи со само неколку стапчиња за лепче и малку пена. Идејата ќе им се допадне на децата!

За да ја примените оваа стрелачка ѕвезда во пракса, ќе треба да ги набавите следните материјали: Ева гумен лист. поло стапчиња, бел лепак, подвижни очи, темпера во боја, четки, гума и молив. Потоа погледнете ја објавата Shootingвезда што пука со стапчиња за ѓубриво и ева гума да видиме како е направено. Процесот е многу едноставен, но објавата носи многу слики од секој чекор за да не изгубите детали.

Елка со пена

Елка со пена

Еден од најкласичните и најубавите украси што можете да ги направите со ева гума е а Новогодишна елка. Овој занает е едноставен, но многу шарен, па мора да го пробате за време на празниците. Тој е различен модел од претходните и можете да го поставите во холот на куќата или на вашето канцелариско биро.

За да го направите овој божиќен занает со EVA пена, треба само да купите неколку листови обоена EVA пена и да добиете ножици и маркер за да ги направите шаблоните за различните украси што ќе ја красат елката. На веб-страницата Very Simple можете да прочитате малку повеќе за овој занает.

Божиќни топчиња со ева гума

Доколку сакате да украсите автентична и голема елка оваа празнична сезона, божиќните изработки со пена EVA се одличен начин да му дадете на вашиот дом оригинален и поинаков изглед. На пример, овие Божиќни топчиња со ева гума што ќе предизвика сензација.

Покрај тоа што е многу креативен занает кој ви овозможува да ја истакнете целата ваша имагинација, тој е и многу економичен бидејќи можете да ги искористите листовите од пената EVA што останале од другите занаети за да ги направите овие занаети. Други работи што ќе сакате да ги добиете се: маркери, ножици, лепак и малку врвка. Доколку сакате да дознаете повеќе за овој занает, на веб-страницата Very Simple можете да имате сè објаснето.

Венец на Дедо Мраз

Уште еден од божиќните изработки со EVA гума што можете да го подготвите за овие празници е чудесната венец на Дедо Мраз. Ќе изгледа одлично на вашата влезна врата!

Елементите што ќе ви бидат потребни за изработка на овој занает се: пена гума, ножици, маркери, лепак и врвка. За да ги направите различните делови од венец, најдобро е прво да направите шаблон. Можете да дознаете повеќе за овој занает во објавата за венецот на Дедо Мраз на веб-страницата Ser Padres.

Венец на Дедо Мраз

Уште еден божиќен занает со ева гума што можете да го подготвите за овие празници е прекрасен венец на Дедо Мраз. Ќе изгледа одлично на вашата влезна врата!

Елементите што ќе ви бидат потребни за изработка на овој занает се: пена гума, ножици, маркери, лепак и врвка. За да ги направите различните делови од венец, најдобро е прво да направите шаблон. Можете да дознаете повеќе за овој занает во објавата за венецот на Дедо Мраз на веб-страницата Ser Padres.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.