Занает за Денот на таткото: споени раце

Држејќи се за раце

За само неколку дена, долгоочекуваниот Ден на таткото ќе се слави во училиштата и во сите домови. Овој ден е многу важно да зајакнување на врската помеѓу родителите и децата бидејќи меѓу нив мора да има affубов, разбирање и дијалог.

Отсекогаш се вели дека децата се повеќе приврзани за мајките, а девојчињата за татковците, затоа денес ве учиме како да го направите овој едноставен занает за да можат и синовите и ќерките да си ги земат своите тато мал подарок и со тоа да му се придружи повеќе.

Материјали

 • Акции на картички со две бои.
 • Молив и гума за бришење.
 • Ножици
 • Лепак
 • Топчесто пенкало или маркер.

Proceso

 1. Изведете го скица на рацете на детето на една од картичките.
 2. трим рацете
 3. Напиши во едно од тоа 'Те сакам тато..'.
 4. Исечете лента од другата картичка.
 5. Преклопете ја лентата во форма на хармоника.
 6. Во секоја пати напиши писмо на оваа фраза 'Сето ова..'.
 7. Залепете го лента завршува преку силуети рацете

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.