Занает за хартија со ролна за денот на таткото

Занает за денот на таткото

Тука имате, како што ви ветивме, уште еден лесен и брз занает за деца како дете по повод Ден на таткото. Оваа уникатна кукла-кловн со ролни за тоалетна хартија, многу забавен занает за нив и кој родителите ќе го сакаат.

На ролни тоалетна хартија Тие се материјали кои широко се користат кај децата за изработка занаети. На овој начин, само со правење мали цртежи или слики на кој било лист хартија за покривање на ролната, ќе имаме забавен занает.

Материјали и алатки

 • Бело фолио.
 • Восоци
 • Молив и гума за бришење.
 • Црн маркер.
 • Ножици
 • Лепак
 • Ревност.

Proceso

На прво место, ние ќе го дадеме нашето скица на смешен кловн со неговиот одбор да ја напише пораката за тато. Овој цртеж ќе го обоиме со восоци и ќе го исечеме.

Потоа, со другата половина на листот, ќе ја измериме ролната тоалетна хартија и ќе го исечеме вишокот. Ова е ќе украсиме по вкус што сакаме и ќе го залепиме на ролна хартија со лента.

Конечно, ќе ја напишеме пораката за тато, 'Среќен ден на таткото' и ќе ги залепиме и телото и нозете на ролна хартија со лепак.

Занает за денот на таткото


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.