Идеи за да ги персонализирате кутиите за подароци

мала кутија Кратка недела до денот на добра ноќ сигурни дека веќе го финализирате последните подготовки и меѓу нив, тоа е како завиткување подароци.

Ако оваа година планирате да подарите накит како подарок, идејата да го изненадите примателот е прилагодете го caja што го содржи. Тука предлагаме неколку идеи што можат да послужат како инспирација.

Материјали

 1. Кајас 
 2. Ева гума. 
 3. Cица 
 4. Лента за глава.
 5. Ножици 
 6. Пенкало за обележување. 
 7. Лепакo.

Proceso

кутија2

Првата опција што ви ја покажуваме е кутија што можеме да ја обесиме на украсната елка сè додека не му биде доставена на неговиот примател. Многу е лесно да се направи. Доволно е да го покриете работ на капакот со лента и лепак и, наместо да ја исечете лентата, со вишокот ќе формираме јамка (која исто така ќе ја закачиме со лепак) и поголема горна мијалник за да може да виси тоа Потоа, само треба да го покриете остатокот од капакот со ева гума.

кутија3 (копија)

исто така, можеме да додадеме мал украс на него како оваа мала елка направена со картон.

кутија1

Втората опција што ви ја покажуваме е уште поедноставна од првата. Доста е со поставете го капакот со ева гума и прецртајте го работ со кабел. Haveе имате многу дискретна и елегантна кутија.

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.