Идеи да направите оригинални подароци

идеи за правење оригинални подароци

Можете да откриете четири оригинални начини да ги завиткате подароците за посебен и персонализиран настан. Го смислив подарокот за да можам да завиткам книга. Друг да заврши нешто детско и друго да се завитка со супер лак. Просторијата за подароци е најоригинална бидејќи е изработена на традиционален начин, формирајќи торба, украсена со тантела за чистење, што и дава посебен допир со тантелата што ја има.

И како што секогаш велам, ако има боја, материјал, кабел или каков било вид украс што сте го користеле и не ви се допаѓа, секогаш можете да го замените за друг по ваш најдобар вкус, или што е поблиску до рака , секогаш има решение.

Чекор по чекор на ова упатство може да го видите на следното видео:

Ова се материјалите што ги користев:

 • Хартија за завиткување во различна боја
 • украсна широка лента долга околу 2 метри
 • двострана лента
 • нормална лента за маскирање
 • големи помпони за украсување, можете сами да ги направите со гледање на упатството овде
 • мали помпони за украсување
 • про transparentирна целофанска хартија и уште неколку парчиња, но обоени
 • бонбони за украсување, во овој случај користев чипа чипа
 • лента од секаков вид за да го завиткате подарокот за децата
 • дебело јаже
 • големо пенкало од типот писател
 • чипка
 • какви било остатоци или лента за да го направите подарокот на торбата
 • апарат за правење дупки во хартијата

 

Да направите подарок за лента:

Прв чекор:

Startе започнам со решавање на еден од проблемите што обично се наоѓаме кога немаме доволно хартија за да завиткаме подарок. Постои многу практичен начин да се направи тоа, а тоа е со поставување коси форма кутијата или подарокот на неа улога и завиткајте го исто така косо.

Втор чекор:

на надворешни делови мора преклопете ги интуитивно, тие немаат фиксно правило.

Трет чекор:

Ние земаме широк циклус и одиме да се тркаламе нејзините свитоци еден по еден. Секој пат кога правиме една го врзуваме со низа. Со оваа јамка од 2 метри има околу седум кривини. Ние го врзуваме целиот букет со јажето и сечеме коси форма опашките на ласо што останаа.

Четврти чекор:

Со цел да ја залепиме јамката што ја користиме двострана лента, што ќе го поставиме во caja. Ако сакате да го завршите лакот така што е добро прицврстен, можете да користите неколку допири на течен силикон. Конечно можеме да ја украсиме кутијата со поставување две помпони веднаш до лакот што ќе се залепи со истиот течен силикон.

Да се ​​направи подарок за децата:

Прв чекор:

Завиткаме подарок на традиционален начин. Го удривме по едното лице некои помпони од различни впечатливи бои. Ние ја завиткаме кутијата со про clearирна целофанска хартија, обидувајќи се да ја поставите кутијата наопаку, така што спојниците на хартијата се наоѓаат на дното.

Втор чекор:

Ние ја завиткаме кутијата со типичен сатенски лак или оние што ги имате при рака. Ние го завиткаме од сите четири страни, оставајќи ја јамката внатре Врвот на пакетот. Ние завиткаме две бонбони со обоена целофанска хартија и ставете ги во кутијата. Можеме да ги одржиме со Скот лента.

Да се ​​направи она во книгата:

Прв чекор:

Завиткаме книга со Завиткајте подароци на традиционален начин. Ставивме густа канап го плете за главното лице. ставаме низа во горниот дел и друга во долниот дел.

идеи за правење оригинални подароци

Втор чекор:

Ние ги исекуваме јажињата на разгледаната висина и ги измамивме нејзините краеви за да биде украсно. Едноставно, би било да го ставам во средина големо пенкало.

Да направите подарок во форма на торба:

Прв чекор:

Со сече парче хартија за завиткување големи и правоаголни. Ние го преклопуваме левиот и десниот дел кон центарот, и двата краја се обединети. За да ги обединиме, ќе си помагаме едни на други Скот лента.

Втор чекор:

Долниот дел што нè формираше ќе се наведнуваме. Токму таму каде што ќе го направиме преклопот, лепиме уште малку лента лепило. Ние правиме одлично преклопување, бидејќи големината што ќе ни ја даде е онаа што ќе остане како основа на торбата.

Трет чекор:

Ја отвораме основата и се обидуваме проширете ги аглите странично, како на фотографијата. Доколку е потребно, ќе си помогнеме едни на други со лепење на леплива лента. Се враќаме на преклопете ги другите делови на аглите така што основата на торбата е формирана.

Четврти чекор:

Ги ставаме подароците што ги избравме пред да ја затвориме торбата. На ќе се затвориме на врвот, правејќи А. двојно раб и ставање леплива лента. За да го украсиме на оригинален начин ставаме а свиткана чипка одговара на големината на пакетот.

Петти чекор:

Ние правиме некои дупки што одговараат на пакувањето и тантелата да може да помине a кинта и можеме да оставиме сè затворено и запечатено. Користев двоен лак затоа што ми се чинеше дека е малку пооригинален.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.