Идеи за украсување на нашите новогодишни подароци

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме различни идеи како да ги украсиме нашите подароци да им дадеме оригинален шмек кој ќе изненади кому му го подаруваме подарокот.

Дали сакате да знаете кои се овие идеи?

Идеја број 1: Усогласување на висечките детали од самата хартија за завиткување.

Овој занает изгледа одлично, да, неопходно е хартијата за завиткување што ја избираме да биде со божиќни фигури како снегулки.

Можете да видите како да ја направите оваа декоративна идеја чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Завиткување на подарок за Божиќ на оригинален начин

Идеја број 2: Направете рачка од јаже за подароци.

Оваа идеја, покрај тоа што е оригинална и убава, е корисна за полесно да го земете подарокот. Во чекор по чекор ќе видите дека овој тип на завиткување е одличен и за оние подароци кои се неправилни.

Можете да видите како да ја направите оваа декоративна идеја чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Завиткување на неправилен подарок едноставно и убаво

Идеја број 3: Вртење со украсно јаже

Едноставна и убава идеја да завршите со завиткување подарок.

Можете да видите како да ја направите оваа декоративна идеја чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Завиткување на подарок на оригинален начин

Идеја број 4: Украсете со суви цветови

За изработка на оваа декорација можеме да користиме секаков вид на сушено цвеќе, па дури и вештачко цвеќе.

Можете да видите како да ја направите оваа декоративна идеја чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Украсете подарок со исушено цвеќе

Идеја број 5: Едноставен украсен лак

Ваквите вратоврски се многу вообичаена декорација која можеме да ја направиме на едноставен начин.

Можете да видите како да ја направите оваа декоративна идеја чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Лесен за правење лак за подароци

И подготвени! Сега можеме да почнеме да ги завиткуваме подароците.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие украси за да ги изненадите оние што ги сакаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)