Идеи за украсување откако ќе ги отстраните новогодишните украси

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме пет идеи за украсете откако ќе ги отстраните новогодишните украси. На крајот на Божиќ и оставајќи ги настрана типичните украси на овие парчиња, можеби ќе почувствуваме дека нашите полици или маси се малку празни, па затоа ви даваме неколку идеи за да ја обновите нашата декорација.

Дали сакате да знаете кои се овие идеи?

Идеја за украсување број 1: Исушени парчиња портокал за украсување.

Сега кога портокалите се во сезона, многу добра опција е да го исушите ова овошје за да го користите во декорацијата. Можеме да направиме тегли со полни овошје, свеќи, чинии ...

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Сушење парчиња портокал за правење украси

Идеја за украсување број 2: Огледало од макраме

Можно е да имаме старо огледало дома, да го обновиме и да го закачиме на ѕид за да имаме украс како ова.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Огледало за Macrame

Идеја за украсување број 3: Држач за свеќници со лушпи од ф'стаци

Со оваа идеја, освен што ќе украсиме на убаво и оригинално, ќе ги рециклираме и лушпите од ова богато суво овошје.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Држач за свеќи со лушпи од ф'стаци

Идеја за украсување број 4: Пом Пом Гарланд

Можно е по отстранувањето на Божиќните централни парчиња да се прашуваме што можеме да ставиме сега за украсување. Затоа оваа идеја со помпони и светилки може да биде решението.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Ompилица помпон

Идеја за украсување број 5: Едноставна рустикална бохо слика

Оваа слика може да биде совршена и потпирајќи се на полица или виси на ѕид. Можете да ја направите геометриската форма која најмногу ви се допаѓа.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската што ви ја оставаме подолу: Лесно декоративно бохо сликарство

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)