Идеја за правење роденденски броеви за торти

Уморни сте од типичните броеви на свеќи за колачи? Ние ви даваме идеја да се направат родендени броеви, брзо, лесно и изгледаат одлично.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите роденденски броеви

 

 • Чепкалка за заби од дрвена маварска ражен или кој било друг вид стап што може да се закова и е прилично долг (повеќе од 10 см.)
 • Силикона caliente
 • Кофети во боја или омиленото колое, пурпирин или што било што може да се лепи на роденденското момче и што сакате. Трик, секогаш можете да ги направите конфетите сами со машина за да направите дупки и чаршави во боја.
 • Хартија за печење или друга хартија, по можност што не се прилепува, но ако не, можете да го исечете бројот и тоа е тоа.

 

Рацете на занает

 1. Првото нешто е да се подготви занаетот, за него ќе ја ставиме хартијата на мазна површина и одозгора ќе ја ставиме чепкалката на мавритански ражен. Препорачувам да направите шаблон со бројот што треба да го направите и да користите мрсна хартија за да ви ја олесни работата, за да може бројот да се види. Haveе ги имаме конфетите или што и да избереме да ги украсуваме рачно.
 2. Потоа внимателно ќе го нацртаме бројот со топол силикон. Важно е добар дел од бројот да биде на чепкалката за заби за да се обезбеди добар зафат.

 1. После и Пред силиконот да се исуши, ќе ги истуриме конфетите. 

 1. Waitе почекаме некое време да биде суво за да го тргнеме нашиот број или да го пресечеме, превртете го, додадете уште малку врел силикон и посипете ги конфетите повторно.

 1. Оваа техника може да се користи за изработка на букви, едноставни фигури како starsвезди или срца. Како совет, тие можат да бидат придружени со високи свеќи и искра. Иако во вториот случај е подобро да се стави бројот малку подалеку од местото каде што ги ставаме ракетите, бидејќи не забораваме дека е направен од хартија и не сакаме да имаме камперски оган.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.