Идеја за подарок во последен момент

Во овој занает ќе ви дадеме идеја да направите А. подарок во последен момент. Useе користиме работи што ги имаме дома и ќе рециклираме некои од нив за да го направиме ова мало тенџере со пилиндер за тело.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме подарокот во последен момент

 

За обвивката:

 • Стаклен сад, не многу голем и може да има подобра форма. Но, ако не некој што го имате дома.
 • Различни јажиња или панделки
 • Двобоен картон
 • Панч на хартија
 • Означи пенкало
 • Ножици и лепак

За пилинзи:

 • Талог од кафе. Овој рецепт за чистење е одлична идеја за пренамена на основи.
 • Сода бикарбона
 • Кокосово масло или, ако не успее во тоа, екстра девствено маслиново масло
 • Есенцијално масло (по избор) препорачувам агруми дека аромата оди добро со таа на кафето.

Рацете на занает

 1. Пред сè, добро ќе ја исчистиме внатрешноста на бродот. И ние ќе го направиме тоа пилинг мешавина полнејќи малку повеќе од 3/4 од тенџерето со мелење на кафето, додаваме лажица бикарбонат приближно (ако садот е многу мал, половина лажица) добро се мешаме. Додадете го избраното масло малку по малку, мешајќи сè додека теренот не се затемни целосно. Важно е резултатот да биде како гриз без вишок масло. Ако сме потрошиле премногу масло, можеме да ставиме повеќе талог од кафе и да го решиме.

 1. Ние ја чистиме надворешноста на садот и го покриваме и почнуваме да украсуваме.
 2. Ние правиме етикета со двата картони и удар со хартиена дупка.

 1. Ја опкружуваме устата на бродот со јаже и пред да ја врземе ја поминуваме етикетата преку едниот крај и го врзуваме јажето.

 

 1. Продолжуваме да украсуваме со додавање ленти или жици од други бои.
 2. Ние лепиме картон круг на капакот. Може да биде и слика на зрна кафе.

И подготвени! Нашиот подарок во последен момент е подготвен.

Тој се надеваше дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.