Идеја за украсување на еден агол од градината


Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ви покажеме Како да се направи оваа прекрасна идеја да се стави во еден агол од нашата градина или земја. Тоа е начин на користење на ситници што можеме да ги имаме или да ги добиеме на едноставен начин и истовремено да му дадеме прекрасен допир на градината.

Дали сакате да видите како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот агол во градината

 • Подигнат трупец или нешто слично. Идејата е да создадеме различни висини за нашиот агол.
 • Стара ниска саксија, врела или корпа.
 • Висока тегла или тенџере.
 • Земјиште.
 • Растенија.
 • Градинарски алат.

Рацете на занает

 1. Првиот е лоцирајте го точното место каде што сакаме да го поставиме нашиот агол и означете го на некој начин за да биде добро лоциран. Ова е важно затоа што кога станува збор за движење на багажникот може да биде комплицирано и подобро е да се движите што е можно помалку.
 2. Ние правиме мала дупка во земјата, така што трупот е добро фиксиран, ние добро ќе ја притиснеме земјата околу трупот. Можеме да газиме преку работ.
 3. Откако ќе се поправи багажникот, ќе ги ставиме тенџерето или лостот со мала висина на врвот. Важно е да го поставите така што да биде малку наклонет кон гледачот. Ако не го гледаме овој елемент многу стабилен, можеме да го навртуваме до трупот низ дупката на дното (или можеме да го сториме ако го нема).
 4. Во долниот дел, веднаш до трупот, ќе направиме уште една дупка во земјата за да го заковаме високото тенџере или теглата што ги избравме. Цврсто ја држиме земјата околу нас.

 1. Сега има само пополнете ги саксиите со камена основа да помогне во исцедување на водата бидејќи садовите тежат повеќе и не се движат, а исто така и со земја и растенија.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.